Завантаження
Новини та події
Новини та події

Фахівці KMZ Industries розповіли профільному виданню про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

24.03.2023

Відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій елеватора слід починати з якнайретельнішої фіксації усіх пошкоджень. Про це директор з монтажу та будівництва KMZ Industries В’ячеслав Степанчук розповів у статті «Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші», відповідаючи на запитання профільного видання GrowHow.in.ua.

Степанчук Вячеслав KMZ Industries
В’ячеслав Степанчук

Нормативна документація

Експерт зазначив, що на сайті Мінекономіки є проєкт методики визначення шкоди та обсягу збитків. На його основі можуть прийняти закон і напрацювати необхідні механізми. Проте наразі ані документу, ані алгоритмів немає. Тому аграріям потрібно все максимально ретельно фіксувати та зберігати підтвердження усіх витрачених коштів на відновлення.

Порядок дій

Після фіксації важливо написати відповідні заяви, провести обстеження, визначити стан придатності будівель та споруд для подальшої експлуатації. І лише тоді можна починати відновлювальні дії.

Співпраця експертів і спеціалістів виробника

Наразі в Україні нормативної документації щодо обстеження саме сталевих силосів із гофрованою стінкою як такої немає. Так само не можуть кваліфіковано діяти й багато експертів, які не мають достатньо досвіду обстеження елеваторів саме після «військових» пошкоджень, їм теж бракує відповідної документації. Тому єдиний доречний варіант у цьому випадку — це спільна робота в команді експертів, разом із технічними спеціалістами виробника та монтажниками.

Фото належить редакції GrowHow.in.ua  

Відновлення з акцентом на якість

Фахівець заводу також додав, що якісне відновлення можливо тільки тоді, коли силос повністю розібраний, кожна деталь перевірена на відповідність заводському кресленню, замінені всі невідповідні деталі, всі болтові з’єднання, весь герметик. Це тривалий і непростий процес, і до цього власникам зерносховищ потрібно бути готовими.

Досвід KMZ Industries

В розмові з журналістами видання Вячеслав Степанчук також розповів, що KMZ Industries вже має позитивний досвід відновлення елеваторів, постраждалих внаслідок ворожих ракетних обстрілів. Фахівці компанії вже відновили 3 силоси СМВУ Ф18, 3 м на 5800 тонн зберігання та 1 силос Ф16,5м на 3900 тонн зберігання на одному із зерносховищ України – це вдалося зробити за 4 місяці.

Нині ж бригада заводу працює над відновленням ще 4-х силосів у південній частині України.

ПОПУЛЯРНЕ

Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: