Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Футерування захищає елеваторне обладнання від зносу

    06.04.2019

    Футерування (нім. Futter – підкладка) – спеціальне облицювання для захисту поверхонь і деталей елеваторного обладнання від можливих пошкоджень і забезпечення його стійкості до механічного впливу.

    Основне завдання футерування – захистити елеваторне обладнання від зносу. Воно допоможе уникнути витрат на регулярні ремонти та збільшити термін експлуатації вашого обладнання.

    Серед бонусів – зниження бою зерна в разі застосування в якості футерування полімерів.

    Розрахований такий захист як мінімум на один сезон. Після зношування футерування замінюють на нове.

    Що футерувати?

    1. Самопливне обладнання

    Зазвичай зношується і виходить із ладу першим (часто – в самий розпал приймання зернових). Ремонт тут – досить проблематичний. Полагодити самопливне обладнання, яке «розкидано» по всьому елеватору, до того ж на висоті (зварювання тут заборонене), можна тільки внизу. Для цього його необхідно знімати, а значить, на значний період часу зупиняти весь технологічний процес.

    Щоб попередити такі ситуації й продовжити термін служби обладнання, футерують місця, найбільш схильні до стирання, – там, де зерно змінює свою траєкторію руху. Футерування такої ділянки не дозволить зноситися їй раніше, ніж зноситься весь інший самоплив.

    2. Норії

    Як правило, в першу чергу тут футерують точки входу і виходу продукту – приймальний носок башмака і головку.

    3. Конвеєри ланцюгові скребкові

    Захищають тут в основному днище й іноді – бічні стінки до рівня переміщуваного продукту. Адже легше замінити зношене футерування, ніж частину короба.

    Як вибрати матеріал для футерування?

    Орієнтуйтесь на культуру.

    • Сталь: шрот, соняшник, соя (абразивні продукти). Сталлю зазвичай захищають основний корпус самопливів, норій, ланцюгових транспортерів.
    • Поліуретан: кукурудза, ячмінь, жито, пшениця, рис і просо (для інтенсивної експлуатації). Поліуретанове футерування підходить для будь-якого типу обладнання.
    • Поліетилен: підійде для будь-яких зернових культур із невеликою кількістю циклів завантаження-вивантаження. Бюджетний варіант футерування, часто використовується невеликими фермерськими та лінійними елеваторами. В основному ним футерують ланцюгові транспортери та норії.

    Технологія футерування

    Кожна ділянка елеваторного обладнання, що футерується, вимагає індивідуального підходу. У більшості випадків листовий матеріал футерування можна прикріпити тільки на болти, для деяких деталей можливе нанесення – напилення поліуретаном. Залежно від інтенсивності експлуатації, продуктивності, культур, із якими працює елеватор, і частин обладнання, які підлягають футеруванню, приймається рішення про вид і спосіб футерування.

    Поради досвідченого елеваторника:

    1. При виборі сталі для футерування обладнання звертайте увагу на стійкість до абразивного стирання. Наприклад, деякі закордонні марки можуть забезпечити 450 одиниць твердості по Брінеллю (порівняно з вітчизняними марками сталі, які здатні забезпечити тільки 400) – такий матеріал зробить ваше обладнання більш стійким до появи вм’ятин і значно продовжить термін його служби.
    2. Щоб визначити якість поліуретану, який пропонують для футерування вашого обладнання, просто пошкрябайте його: на якісному поліуретані сліду не залишиться, а на неякісному може зійти навіть стружка.
    3. Враховуйте також, що зносостійкість поліуретану залежить і від його твердості. Чим твердіший поліуретан, тим менше його зносостійкість, і навпаки. Однак також потрібно враховувати, на яких ділянках ви збираєтеся встановлювати цей матеріал:
      • Для прямих ділянок краще вибирати більш жорсткий поліуретан (із показником твердості 90 одиниць) – він не буде гальмувати рух зерна.
      • На поворотних ділянках потрібно ставити поліуретан м’якше: удар зерна буде гаситися, і ділянки будуть менше стиратися.
    4. Доцільно купувати у виробників вже футероване елеваторне обладнання – вони знають його специфіку і «захистять» необхідні ділянки матеріалами перевірених брендів.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. NEW Із пункту А до пункту Б (читати статтю).
    2. Вибір норії: аби економія не стала фатальною (читати статтю).
    3. Вибір норії: на що звернути увагу (читати статтю).

    Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: