Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Футерування захищає елеваторне обладнання від зносу

    06.04.2019

    Футерування (нім. Futter – підкладка) – спеціальне облицювання для захисту поверхонь і деталей елеваторного обладнання від можливих пошкоджень і забезпечення його стійкості до механічного впливу.

    Основне завдання футерування – захистити елеваторне обладнання від зносу. Воно допоможе уникнути витрат на регулярні ремонти та збільшити термін експлуатації вашого обладнання.

    Серед бонусів – зниження бою зерна в разі застосування в якості футерування полімерів.

    Розрахований такий захист як мінімум на один сезон. Після зношування футерування замінюють на нове.

    Що футерувати?

    1. Самопливне обладнання

    Зазвичай зношується і виходить із ладу першим (часто – в самий розпал приймання зернових). Ремонт тут – досить проблематичний. Полагодити самопливне обладнання, яке «розкидано» по всьому елеватору, до того ж на висоті (зварювання тут заборонене), можна тільки внизу. Для цього його необхідно знімати, а значить, на значний період часу зупиняти весь технологічний процес.

    Щоб попередити такі ситуації й продовжити термін служби обладнання, футерують місця, найбільш схильні до стирання, – там, де зерно змінює свою траєкторію руху. Футерування такої ділянки не дозволить зноситися їй раніше, ніж зноситься весь інший самоплив.

    2. Норії

    Як правило, в першу чергу тут футерують точки входу і виходу продукту – приймальний носок башмака і головку.

    3. Конвеєри ланцюгові скребкові

    Захищають тут в основному днище й іноді – бічні стінки до рівня переміщуваного продукту. Адже легше замінити зношене футерування, ніж частину короба.

    Як вибрати матеріал для футерування?

    Орієнтуйтесь на культуру.

    • Сталь: шрот, соняшник, соя (абразивні продукти). Сталлю зазвичай захищають основний корпус самопливів, норій, ланцюгових транспортерів.
    • Поліуретан: кукурудза, ячмінь, жито, пшениця, рис і просо (для інтенсивної експлуатації). Поліуретанове футерування підходить для будь-якого типу обладнання.
    • Поліетилен: підійде для будь-яких зернових культур із невеликою кількістю циклів завантаження-вивантаження. Бюджетний варіант футерування, часто використовується невеликими фермерськими та лінійними елеваторами. В основному ним футерують ланцюгові транспортери та норії.

    Технологія футерування

    Кожна ділянка елеваторного обладнання, що футерується, вимагає індивідуального підходу. У більшості випадків листовий матеріал футерування можна прикріпити тільки на болти, для деяких деталей можливе нанесення – напилення поліуретаном. Залежно від інтенсивності експлуатації, продуктивності, культур, із якими працює елеватор, і частин обладнання, які підлягають футеруванню, приймається рішення про вид і спосіб футерування.

    Поради досвідченого елеваторника:

    1. При виборі сталі для футерування обладнання звертайте увагу на стійкість до абразивного стирання. Наприклад, деякі закордонні марки можуть забезпечити 450 одиниць твердості по Брінеллю (порівняно з вітчизняними марками сталі, які здатні забезпечити тільки 400) – такий матеріал зробить ваше обладнання більш стійким до появи вм’ятин і значно продовжить термін його служби.
    2. Щоб визначити якість поліуретану, який пропонують для футерування вашого обладнання, просто пошкрябайте його: на якісному поліуретані сліду не залишиться, а на неякісному може зійти навіть стружка.
    3. Враховуйте також, що зносостійкість поліуретану залежить і від його твердості. Чим твердіший поліуретан, тим менше його зносостійкість, і навпаки. Однак також потрібно враховувати, на яких ділянках ви збираєтеся встановлювати цей матеріал:
      • Для прямих ділянок краще вибирати більш жорсткий поліуретан (із показником твердості 90 одиниць) – він не буде гальмувати рух зерна.
      • На поворотних ділянках потрібно ставити поліуретан м’якше: удар зерна буде гаситися, і ділянки будуть менше стиратися.
    4. Доцільно купувати у виробників вже футероване елеваторне обладнання – вони знають його специфіку і «захистять» необхідні ділянки матеріалами перевірених брендів.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. NEW Із пункту А до пункту Б (читати статтю).
    2. Вибір норії: аби економія не стала фатальною (читати статтю).
    3. Вибір норії: на що звернути увагу (читати статтю).

    Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: