27.12.2019
Монтаж елеватора – виключно відповідальний момент. Адже від його грамотного проведення великою мірою залежить можливість подальшої безпроблемної експлуатації обладнання протягом багатьох років.
Даний розділ «Абетки елеватора» – про основні моменти, на які варто звернути увагу в процесі, щоб у майбутньому ніщо не затьмарило роботу вашого зерносховища.
Оскільки потреба в будівництві елеваторів зростає, а професіоналів на всіх охочих не вистачає, то на ринок постійно виходять компанії без досвіду. Згодом вони припускаються маси помилок, адже якісно змонтувати силос новачкам не під силу: в монтажі елеваторів є дуже багато тонкощів і нюансів, які не описані в інструкціях і про які не прочитаєш в інтернеті. Потрібен досвід – довіряйте саме йому.
Така оснастка підпадає під дію спеціальних норм – «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 р. №62. Вона повинна бути виготовлена за конструкторською документацією, введена в експлуатацію, проходити обов’язкові випробування і технічний огляд. Від її якості безпосередньо залежить, чи буде взагалі змонтований силос, а найголовніше – безпека людей.
Якщо монтажники неправильно розрахують обладнання, що підіймається, не виконають передбачену ПВР фіксацію оснастки, то може статися аварія. Вона безумовно потягне за собою як мінімум фінансові втрати і зрив термінів.
Найпоширеніша з помилок такого типу – швидкість в цілях економії часу. Бетону потрібно набрати необхідну міцність, яка потрібна для роботи хімічного анкера для кріплення силосу до основи. А зазвичай намагаються скоріше запустити бригади для монтажу.
Ще одна помилка – неякісне ущільнення основи, яке згодом призводить до нерівномірних осідань внутрішньої частини силосів, а іноді навіть і головного опорного кільця. Обов’язково залучайте лабораторію для перевірки якості ущільнення та забезпечуйте належний контроль за етапами виконання робіт.
Тут необхідний особливих контроль технічного нагляду. Потрібно проконтролювати діаметр і глибину свердління отвору, якість знепилювання, глибину встановлення анкера і повноту заповнення отвору хімічною сумішшю.
На цей етап обов’язково складається акт огляду прихованих робіт, і роботу приймають комісією.
Недотягнутий болт досить просто ідентифікувати і підтягнути. Перетягнутий болт вже в процесі монтажу знаходиться в перенапруженому стані. Він має більш низькі міцнісні характеристики, ніж правильно затягнутий болт. Тому при монтажі на затягуванні болтових з’єднань повинні працювати знову-таки дуже досвідчені монтажники, які ідеально знають процес.
Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)
+38 (05346) 221 38
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2
+38 (050) 435 76 97
sales@kmzindustries.ua ,
02002, Україна, м. Київ,
вул. Микільсько-Слобідська, 2В