Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Нюанси монтажу елеваторного обладнання

27.12.2019

Монтаж елеватора – виключно відповідальний момент. Адже від його грамотного проведення великою мірою залежить можливість подальшої безпроблемної експлуатації обладнання протягом багатьох років.

Даний розділ «Абетки елеватора» – про основні моменти, на які варто звернути увагу в процесі, щоб у майбутньому ніщо не затьмарило роботу вашого зерносховища.

Остерігайтеся недосвідчених монтажників

Оскільки потреба в будівництві елеваторів зростає, а професіоналів на всіх охочих не вистачає, то на ринок постійно виходять компанії без досвіду. Згодом вони припускаються маси помилок, адже якісно змонтувати силос новачкам не під силу: в монтажі елеваторів є дуже багато тонкощів і нюансів, які не описані в інструкціях і про які не прочитаєш в інтернеті. Потрібен досвід – довіряйте саме йому.

 

Перевірте забезпеченість монтажної бригади професійною оснасткою

Проверьте обеспеченность монтажной бригады профессиональной оснасткой

Така оснастка підпадає під дію спеціальних норм – «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 р. №62. Вона повинна бути виготовлена ​​за конструкторською документацією, введена в експлуатацію, проходити обов’язкові випробування і технічний огляд. Від її якості безпосередньо залежить, чи буде взагалі змонтований силос, а найголовніше – безпека людей.

Якщо монтажники неправильно розрахують обладнання, що підіймається, не виконають передбачену ПВР фіксацію оснастки, то може статися аварія. Вона безумовно потягне за собою як мінімум фінансові втрати і зрив термінів.

До початку монтажу виключіть помилки на етапі фундаментів

До начала монтажа исключите ошибки на этапе фундаментов

Найпоширеніша з помилок такого типу – швидкість в цілях економії часу. Бетону потрібно набрати необхідну міцність, яка потрібна для роботи хімічного анкера для кріплення силосу до основи. А зазвичай намагаються скоріше запустити бригади для монтажу.

Ще одна помилка – неякісне ущільнення основи, яке згодом призводить до нерівномірних осідань внутрішньої частини силосів, а іноді навіть і головного опорного кільця. Обов’язково залучайте лабораторію для перевірки якості ущільнення та забезпечуйте належний контроль за етапами виконання робіт.

Перевіряйте кріплення анкерів, які фіксують металеву ємність до фундаменту

Тут необхідний особливих контроль технічного нагляду. Потрібно проконтролювати діаметр і глибину свердління отвору, якість знепилювання, глибину встановлення анкера і повноту заповнення отвору хімічною сумішшю.

На цей етап обов’язково складається акт огляду прихованих робіт, і роботу приймають комісією.

Контролюйте міцність болтових з’єднань

Недотягнутий болт досить просто ідентифікувати і підтягнути. Перетягнутий болт вже в процесі монтажу знаходиться в перенапруженому стані. Він має більш низькі міцнісні характеристики, ніж правильно затягнутий болт. Тому при монтажі на затягуванні болтових з’єднань повинні працювати знову-таки дуже досвідчені монтажники, які ідеально знають процес.

Більше інформації про монтаж силосу – в детальних матеріалах:

  1. Монтаж елеватора: в топі послуг, на яких не можна економити (читати статтю).
  2. NEW Чтобы не повторилось, или еще раз о падении силосов (читати статью).
  3. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  4. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  5. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  6. Монтаж силосу (читати статтю).
  7. Професійний монтаж елеваторного обладнання (переглянути відео).
  8. Перевірка герметичності даху силоси (переглянути відео).

Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: