Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Нюанси монтажу елеваторного обладнання

  27.12.2019

  Монтаж елеватора – виключно відповідальний момент. Адже від його грамотного проведення великою мірою залежить можливість подальшої безпроблемної експлуатації обладнання протягом багатьох років.

  Даний розділ «Абетки елеватора» – про основні моменти, на які варто звернути увагу в процесі, щоб у майбутньому ніщо не затьмарило роботу вашого зерносховища.

  Остерігайтеся недосвідчених монтажників

  Оскільки потреба в будівництві елеваторів зростає, а професіоналів на всіх охочих не вистачає, то на ринок постійно виходять компанії без досвіду. Згодом вони припускаються маси помилок, адже якісно змонтувати силос новачкам не під силу: в монтажі елеваторів є дуже багато тонкощів і нюансів, які не описані в інструкціях і про які не прочитаєш в інтернеті. Потрібен досвід – довіряйте саме йому.

   

  Перевірте забезпеченість монтажної бригади професійною оснасткою

  Проверьте обеспеченность монтажной бригады профессиональной оснасткой

  Така оснастка підпадає під дію спеціальних норм – «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 р. №62. Вона повинна бути виготовлена ​​за конструкторською документацією, введена в експлуатацію, проходити обов’язкові випробування і технічний огляд. Від її якості безпосередньо залежить, чи буде взагалі змонтований силос, а найголовніше – безпека людей.

  Якщо монтажники неправильно розрахують обладнання, що підіймається, не виконають передбачену ПВР фіксацію оснастки, то може статися аварія. Вона безумовно потягне за собою як мінімум фінансові втрати і зрив термінів.

  До початку монтажу виключіть помилки на етапі фундаментів

  До начала монтажа исключите ошибки на этапе фундаментов

  Найпоширеніша з помилок такого типу – швидкість в цілях економії часу. Бетону потрібно набрати необхідну міцність, яка потрібна для роботи хімічного анкера для кріплення силосу до основи. А зазвичай намагаються скоріше запустити бригади для монтажу.

  Ще одна помилка – неякісне ущільнення основи, яке згодом призводить до нерівномірних осідань внутрішньої частини силосів, а іноді навіть і головного опорного кільця. Обов’язково залучайте лабораторію для перевірки якості ущільнення та забезпечуйте належний контроль за етапами виконання робіт.

  Перевіряйте кріплення анкерів, які фіксують металеву ємність до фундаменту

  Тут необхідний особливих контроль технічного нагляду. Потрібно проконтролювати діаметр і глибину свердління отвору, якість знепилювання, глибину встановлення анкера і повноту заповнення отвору хімічною сумішшю.

  На цей етап обов’язково складається акт огляду прихованих робіт, і роботу приймають комісією.

  Контролюйте міцність болтових з’єднань

  Недотягнутий болт досить просто ідентифікувати і підтягнути. Перетягнутий болт вже в процесі монтажу знаходиться в перенапруженому стані. Він має більш низькі міцнісні характеристики, ніж правильно затягнутий болт. Тому при монтажі на затягуванні болтових з’єднань повинні працювати знову-таки дуже досвідчені монтажники, які ідеально знають процес.

  Більше інформації про монтаж силосу – в детальних матеріалах:

  1. Монтаж елеватора: в топі послуг, на яких не можна економити (читати статтю).
  2. NEW Чтобы не повторилось, или еще раз о падении силосов (читати статью).
  3. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  4. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  5. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  6. Монтаж силосу (читати статтю).
  7. Професійний монтаж елеваторного обладнання (переглянути відео).
  8. Перевірка герметичності даху силоси (переглянути відео).

  Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: