Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Типи і регулярність оглядів елеватора

    07.11.2019

    Елеватор – це величезний набір різного роду дороговартісного обладнання, який потребує навченого обслуговуючого персоналу, якісних витратних матеріалів, регулярних оглядів і відповідного рівня сервісу. Досвідчені елеваторники знають: грамотна дбайлива експлуатація окупається уникненням фінансових втрат навіть від одного дня простою.

    Існують різні типи регулярних оглядів: щоденний, плановий, міжсезонний.

    Щоденний огляд елеватора

    • Хто проводить огляд? Персонал елеватора.
    • Що контролюють в першу чергу? Оглядаючи силоси, у першу чергу потрібно переконатися, що фундаменти не мають видимих кренів і тріщин, стінові панелі та ребра жорсткості не мають деформацій, відсутні протікання, не порушені гідроізоляція і антикорозійний захист.
      Транспортне обладнання в процесі експлуатації оглядається на предмет сторонніх шумів і вібрацій, підвищених температур підшипникових вузлів, а також чи не просипається продукція в самопливних системах.
    • Яких заходів вживають за результатами огляду? Усі невідповідності та відхилення обов’язково фіксуються в журналах щоденного огляду обладнання. Недоліки, які можна швидко усунити, виправляються персоналом елеватора. Також на підставі таких оглядів ухвалюються рішення щодо проведення позапланового огляду.

    Плановий огляд елеватора

    • Які особливості огляду? Огляд проводиться відповідно до внутрішнього регламенту проведення оглядів. Окрім іншого, відкриваються кришки обладнання, оглядаються приводні/натяжні вузли, натяг ланцюгів/стрічок. Також контролюється прямолінійність і плавність ходу тягових органів.
    • Яких заходів вживають за результатами огляду? Усі дії обов’язково фіксуються, невідкладні проблеми оперативно усуваються, на основі огляду плануються поточні та капітальні ремонти обладнання.

    Міжсезонний огляд елеватора

    • Коли проводиться? Міжсезонний огляд проводиться до та після сезону роботи елеватора.
    • Що оглядають? Під час міжсезонного огляду обладнання оглядається максимально ретельно: в тому числі вимірюються товщини самопливних систем, оцінюється стан футерування, за необхідності замінюють вузли й деталі обладнання.

    Поради досвідченого елеваторника:

    Є також практика, коли компанії запрошують виробника провести огляд силосів, які вже знаходяться в експлуатації. Яка причина?

    Виробник – перший, хто зацікавлений, аби його обладнання експлуатувалося правильно. А огляд за його участі в першу чергу корисний власнику та головному інженеру. Не секрет, що під час роботи технічний персонал може внести зміни в конструктив, відключити датчики або ж просто припускатися помилок. Звісно, у звітах буде вказано, що все обладнання в робочому стані й не потребує жодних ремонтів. А далі виникають різного роду неприємні «сюрпризи» у вигляді аварій чи простоїв.

    Професійний же погляд незацікавлених у приховуванні недоліків спеціалістів допоможе виявити огріхи в експлуатації й запропонувати коригуючі дії. Або ж за відсутності таких порушень підтвердити, що служба експлуатації працює ефективно. Вони також підготують детальний звіт, проведуть консультації й нададуть рекомендації щодо питань, які цікавлять спеціалістів.

    Силоси також потребують геодезичного контролю. Лише за його допомогою (а не візуально) можна точно визначити, чи ємність стоїть рівно або ж є критичний крен фундаменту і ненормальні викривлення чи нахили ребер жорсткості.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
    2. Що відбувається в силосі? Знати, щоб захистити (читати статтю).
    3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
    4. Автоматизуй або… (читати статтю).

    Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: