Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Типи і регулярність оглядів елеватора

    07.11.2019

    Елеватор – це величезний набір різного роду дороговартісного обладнання, який потребує навченого обслуговуючого персоналу, якісних витратних матеріалів, регулярних оглядів і відповідного рівня сервісу. Досвідчені елеваторники знають: грамотна дбайлива експлуатація окупається уникненням фінансових втрат навіть від одного дня простою.

    Існують різні типи регулярних оглядів: щоденний, плановий, міжсезонний.

    Щоденний огляд елеватора

    • Хто проводить огляд? Персонал елеватора.
    • Що контролюють в першу чергу? Оглядаючи силоси, у першу чергу потрібно переконатися, що фундаменти не мають видимих кренів і тріщин, стінові панелі та ребра жорсткості не мають деформацій, відсутні протікання, не порушені гідроізоляція і антикорозійний захист.
      Транспортне обладнання в процесі експлуатації оглядається на предмет сторонніх шумів і вібрацій, підвищених температур підшипникових вузлів, а також чи не просипається продукція в самопливних системах.
    • Яких заходів вживають за результатами огляду? Усі невідповідності та відхилення обов’язково фіксуються в журналах щоденного огляду обладнання. Недоліки, які можна швидко усунити, виправляються персоналом елеватора. Також на підставі таких оглядів ухвалюються рішення щодо проведення позапланового огляду.

    Плановий огляд елеватора

    • Які особливості огляду? Огляд проводиться відповідно до внутрішнього регламенту проведення оглядів. Окрім іншого, відкриваються кришки обладнання, оглядаються приводні/натяжні вузли, натяг ланцюгів/стрічок. Також контролюється прямолінійність і плавність ходу тягових органів.
    • Яких заходів вживають за результатами огляду? Усі дії обов’язково фіксуються, невідкладні проблеми оперативно усуваються, на основі огляду плануються поточні та капітальні ремонти обладнання.

    Міжсезонний огляд елеватора

    • Коли проводиться? Міжсезонний огляд проводиться до та після сезону роботи елеватора.
    • Що оглядають? Під час міжсезонного огляду обладнання оглядається максимально ретельно: в тому числі вимірюються товщини самопливних систем, оцінюється стан футерування, за необхідності замінюють вузли й деталі обладнання.

    Поради досвідченого елеваторника:

    Є також практика, коли компанії запрошують виробника провести огляд силосів, які вже знаходяться в експлуатації. Яка причина?

    Виробник – перший, хто зацікавлений, аби його обладнання експлуатувалося правильно. А огляд за його участі в першу чергу корисний власнику та головному інженеру. Не секрет, що під час роботи технічний персонал може внести зміни в конструктив, відключити датчики або ж просто припускатися помилок. Звісно, у звітах буде вказано, що все обладнання в робочому стані й не потребує жодних ремонтів. А далі виникають різного роду неприємні «сюрпризи» у вигляді аварій чи простоїв.

    Професійний же погляд незацікавлених у приховуванні недоліків спеціалістів допоможе виявити огріхи в експлуатації й запропонувати коригуючі дії. Або ж за відсутності таких порушень підтвердити, що служба експлуатації працює ефективно. Вони також підготують детальний звіт, проведуть консультації й нададуть рекомендації щодо питань, які цікавлять спеціалістів.

    Силоси також потребують геодезичного контролю. Лише за його допомогою (а не візуально) можна точно визначити, чи ємність стоїть рівно або ж є критичний крен фундаменту і ненормальні викривлення чи нахили ребер жорсткості.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
    2. Що відбувається в силосі? Знати, щоб захистити (читати статтю).
    3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
    4. Автоматизуй або… (читати статтю).

    Автор – Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Будуємо новий потужний елеватор для переробного агропідприємства у Черкаській області

    На об’єкті встановлено два силоси СМВУ та два хопери загальною потужністю зберігання 21 тис. тонн, а також сушарка Brice-Baker Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: