Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Вивантаження у фундаменті

    31.07.2020

    Вивантаження в фундаменті – одна з тих опцій, яка дозволяє спростити технологічні процеси на елеваторі й скоротити його вартість. Саме з цієї причини вона користується популярністю в першу чергу у фермерів, які не володіють можливостями великих холдингів, але так само прагнуть втілити мрію про власний елеватор.

    Економія на часі для спорудження зерносховища та його вартості

    Якої економії вдається досягти, відмовившись від підсилосної галереї на користь системи вивантаження в фундаменті? Наприклад, для силосів діаметром від 11 до 24 м вона вимірюється в сотнях тисяч гривень. Цифри як для фермера дійсно суттєві. А якщо ви вже мали справу з будівництвом елеватора, то точно знаєте, скільки коштів і часу вимагають бетонні та земляні роботи.

    Як працює вивантаження у фундаменті

    У класичному виконанні транспортер, на який подається зерно після вивантаження із силосу, знаходиться в підсилосній галереї. У фермерському ж варіанті можна відмовитися від будівництва підсилосної галереї й розмістити транспортер безпосередньо всередині фундаменту  – в бетонній подушці. При цьому натяжна та приводна станції будуть винесені за межі силосу.

    Особливості системи вивантаження у фундаменті

    На відміну від класичної схеми ця система механічна, тому працювати з нею не так зручно. До того ж, доступ до транспортера при такому його розміщенні ускладнений, що у свою чергу дещо ускладнює обслуговування. Тому варто більше уваги приділяти доведенню зерна до кондиційного стану.

    Можна довіряти!

    Вивантаження у фундаменті дуже популярне в наших сусідів – фермерів країн Балтії: підсилосні галереї тут можна зустріти хіба що на портових елеваторах; власники ж невеликих зерносховищ намагаються оптимізувати кожен елемент свого об’єкта.

    Коли вивантаження у фундаменті – життєво важливе рішення?

    Бувають ситуації, коли через близькість ґрунтових вод підсилосну галерею побудувати просто не представляється можливим. Тоді вивантаження у фундаменті – не лише спосіб заощадити значні кошти і прискорити здачу об’єкта в експлуатацію, але й єдино реальний варіант для зерносховищ будь-якого масштабу.

    Поради досвідченого елеваторника

    1. Також серед опцій, які теж допоможуть здешевити фермерський елеватор – бічне вивантаження (в першу чергу воно дозволяє економити на електроенергії) та система аерації «фул-флор» (тут йде економія на бетоні і швидкості монтажу).
    2. Що стосується зерносушарки, економити фермеру тут допоможуть:
      • система рекуперації тепла (зерносушарки з рекуперацією використовують на 30% менше палива порівняно із зерносушарками без рекуперації);
      • вибір більш доступної за ціною системи пилопригнічення як альтернативи дорожчій аспірації,
      • можливість роботи зерносушарки на альтернативних видах палива (тріска, пелети, лузга), якщо такі є у вашому господарстві.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Фермерський елеватор: чим відрізняється від лінійного та як можна зменшити його вартість? (читати статтю).
    2. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
    3. Сушарки КМZ запрацювали на трісці (читати статтю).

    Автор – Бойко Євген, керівник напрямку досліджень і розробок KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: