Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Самопливне обладнання для зерна на елеваторі – види і проєктування

    27.11.2019

    Що таке самопливи?

    Самопливами називається все конвеєрне обладнання, в якому зерно рухається під дією сили тяжіння: труби, перехідники, вводи, хомути, засувки, коліна, перекидні клапани, системи бічного розвантаження силосів і т.п.

    Самопливи належать до додаткового елеваторного обладнання та пов’язують між собою основне обладнання: норії, конвеєри, силоси, сепаратори, зерносушарки, завальні ями та ін.

    Види самопливів

    Основний компонент самопливного обладнання – самопливні труби. Вони бувають трьох видів:

    • Круглі
    • Прямокутні
    • Квадратні

    Немає універсальної поради, який тип самопливів краще. Рішення про доцільність застосування того чи іншого типу самопливного обладнання повинно прийматися з урахуванням особливостей конкретного проєкту. І взагалі система самопливного обладнання розробляється проєктувальниками за індивідуальним проєктом для кожного конкретного елеватора.

    Що враховують при проєктуванні самопливних систем?

    1. Швидкість руху зерна по самопливу висока – вона може досягати навіть 10–15 м/с. Як наслідок – підвищений бій продукції. Уникнути цього допомагають гасники швидкості. Якщо вони присутні, якщо враховані інерція і гравітація – тоді система самопливів на вашому елеваторі служитиме довго. А ось якщо реалізувати це складно, то врятує самоплив тільки футерування. Зазвичай на самопливах футерують місця, найбільш схильні до стирання, – там, де зерно змінює свою траєкторію руху. Футерування такої ділянки не дозволить зноситися йому раніше, ніж зноситься весь інший самоплив. Якщо ж зекономити на правильному проєктуванні й футеруванні самопливів, у кращому випадку вони встигнуть пропрацювати один сезон. Лагодити самопливне обладнання непросто: адже воно «розкидане» по всьому елеватору, до того ж на висоті (зварювальні роботи тут заборонені). Тобто в разі виходу з ладу його доведеться знімати, а значить, на значний період часу зупиняти весь технологічний процес. Тому часто вдаються до «хендмейд-ремонту» за допомогою гуми і скотча, що також не завжди рятує ситуацію.
    2. При розробці проєкту потрібно враховувати, що пропускна здатність самопливу не повинна обмежувати продуктивності норій і конвеєрів. Для цього підбираються самопливи певного перетину, і розташовані вони повинні бути під певним кутом, щоб зерно могло легко стікати і не зависати в ньому. Так ви не знизите продуктивність всього елеватора.
    3. Для вологого зерна кут нахилу самопливу повинен бути більш стрімким, ніж для сухого. Вологі, в’язкі продукти завжди рухаються по самопливу важче і повільніше. Кут нахилу і перетин самопливу треба підбирати з урахуванням типу продукту, засміченості й вологості.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Із пункту А до пункту Б (читати статью).
    2. Транспортне обладнання (читати статью).
    3. Футерування захищає елеваторне  обладнання від зносу (читати статью).
    4. Що і як футерувати (читати статью).

    Автор – Сергій Шевченко, інженер конструктор KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: