Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Стрічковий конвеєр для зерна

    14.10.2019

    Стрічковий конвеєр для зерна – один із найпоширеніших видів транспортного обладнання на елеваторах. Основне їх призначення – безпечне транспортування продукту на великі відстані із великою швидкістю. Як правило, стрічкові конвеєри використовують для реалізації ділянок із великими довжинами, а також для безпечного вивантаження зерна із силосів в підсилосних галереях. Стрічкові конвеєри бувають закритого, накритого і відкритого типів, а також є основним транспортним обладнанням на ділянці вивантаження продукту на морський і суміжні види транспорту.

    Високопродуктивні, швидкі, енергоефективні

    Що стосується продуктивності – це дійсно найсильніша сторона стрічкових конвеєрів. Залежить вона від ширини обраної стрічки та її швидкості: чим ширше стрічка, тим більше продукту вона може «забирати», і, відповідно, тим більше продуктивність такого конвеєра. Основні стандартні ширини стрічкових конвеєрів: 500 мм, 650 мм і 800 мм. Але бувають і більше: серед стрічкових конвеєрів, виготовлених KMZ Industries під індивідуальне замовлення, є, наприклад, високопродуктивний конвеєр з шириною стрічки 1200 мм. Читати про стрічкові конвеєри, які виготовляє KMZ Industries.

    Середня швидкість використовуваних в Україні стрічкових конвеєрів –2,5 м/сек. А в Америці, наприклад, поширені конвеєри, швидкість яких досягає 3,5–4 м/сек.

    Крім того, стрічкові конвеєри надзвичайно енергоефективні: можна сказати, з-поміж усього транспортного обладнання для елеваторів вони кращі за співвідношенням використання потужності приводу на переміщення тонни зерна.

    Поради досвідченого елеваторника:

    1. При виборі стрічкового конвеєра основні параметри, на які потрібно звертати увагу, – ширина і швидкість руху стрічки, продуктивність.
    2. Якщо створити своєрідний рейтинг елеваторного обладнання з орієнтацією на показник енергоефективності, то на першому місці буде роликовий стрічковий конвеєр, на другому – ланцюговий скребковий транспортер, на третьому і четвертому, відповідно, – безроликові стрічковий конвеєр і шнек.

    Недоліки стрічкових конвеєрів

    Проміжне вивантаження на стрічкових конвеєрах організувати складніше, ніж, наприклад, на ланцюгових транспортерах: потрібна спеціальна скидальна металоконструкція, яка значно здорожує обладнання.

    З цієї причини такі конвеєри над силосами в основному не будуються. Виняток – елеватор, що складається з одного силосу, де немає необхідності в організації проміжного вивантаження, або елеватори, у яких використовуються високопродуктивні лінії (портові).

    Із чого складається стрічковий конвеєр

    Два барабани – натяжна і приводний, плюс рама з роликоопорами. Роликоопора складається із 3-х роликів: одного (центрального) горизонтального і двох роликів, розташованих під кутом (15°, 30°, 45°). Також додатково встановлюють дефлекторні роликоопори для запобігання сходу стрічки.

    Порада досвідченого елеваторника: Якщо якусь ділянку стрічкового конвеєра роблять похилим, і при цьому кут буде великим (більше 180°), щоб уникнути зворотного висипу продукту, використовується шевронна стрічка – зі спеціальними трикутними напайками, які затримують продукт на стрічці і не дають йому сипатися назад.

    Безроликовий стрічковий конвеєр для зерна

    Крім описаного вище сучасного стрічкового конвеєра на старих елеваторах й досі використовуються безроликові стрічкові конвеєри – в побуті їх називають «волокушами».
    Вони також мають приводний і натяжний барабани, а замість роликоопор – жолоб, по якому рухається стрічка. Тут є тільки ролики (кожні 2,5 м), які підтримують холосту гілку стрічки.

    Недолік безроликового конвеєра очевидний: великий опір стрічки об жолоб, що призводить до збільшення навантаження на привід. Значить, потрібна велика потужність приводу, тобто про аналогічну роликовому конвеєру енергоефективність не йдеться. Плюс швидке зношування стрічки і обмеження по довжині – не більше 40 метрів.
    Проте слід зазначити, що безроликові стрічкові конвеєри прості в обслуговуванні й дуже надійні: є випадки, коли таке транспортне обладнання пропрацювало 70 років і продовжує успішно експлуатуватися.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Із пункту А в пункт Б (читати статтю).
    2. Транспортне елеваторне обладнання (читати статтю).
    3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).

    Автор – Сергій Шевченко, інженер конструктор KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: