Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Класифікація зерносушарок за типом руху повітря

  29.08.2019

  Кожна зерносушарка має свій принцип руху повітря по відношенню до зерна. За цим принципом зерносушарки поділяються на чотири типи:

  • сушарки поперечного потоку,
  • сушарки змішаного потоку,
  • сушарки одностороннього потоку,
  • сушарки протитоку.

  Зерносушарки поперечного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані всі американські зерносушарки.
  Зерно просувається зверху вниз між двох перфорованих стінок зерносушарки. Робочий агент подається всередину зерносушарки і проходить назовні через шар зерна і перфорацію, рухаючись поперек потоку зерна.
  Перевагою зерносушарок такого типу є їхня простота у виготовленні.
  Недоліки:

  • Зерно, яке просувається біля внутрішньої стінки, буде більш гарячим, ніж зерно, яке рухається біля зовнішньої стінки, де повітря вже не таке гарячий. Це призводить до неоднорідної вологості зерна на виході із зерносушарки.
  • Немає способу встановлення додаткових систем пилопригнічення, оскільки відпрацьоване повітря виходить по всій поверхні зерносушарки (перфорованих листів металу).

  Зерносушарки змішаного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані шахтні зерносушарки.
  Сушильний агент подається із зовнішнього боку зернової колони і проходить через неї за допомогою безлічі повітроводів, розташованих у шаховому порядку. Торці одних повітропроводів закриті з одного боку, а торці інших – з іншого. Завдяки цьому гаряче повітря поширюється крізь зерновий шар рівномірно в різних напрямках.

  Перевагами таких зерносушарок є рівномірне прогрівання зерна і як результат – більш однорідна кінцева вологість сухого зерна. Вони також більш популярні в Україні порівняно із зерносушарками поперечного потоку завдяки високій екологічності (можливість встановлення додаткових систем пилопригнічення в місці виходу відпрацьованого повітря) і паливній економічності.

  Зерносушарки протитоку

  Такий тип зерносушарок популярний в невеликих фермерських господарствах Північної Америки.

  Зерно в цьому обладнанні просувається зверху вниз під дією сили тяжіння, а гаряче повітря подається навпаки – знизу вгору (проти вектору руху зерна).

  Таким чином найгарячіша зона в цій зерносушарці знаходиться там, де зерно вже сухе, тобто внизу зерносушарки. У результаті сухе зерно обдувається більш гарячим повітрям, що погіршує його органолептичні властивості.

  Зерносушарки одностороннього потоку

  Вектори руху робочого агента і зерна збігаються: повітря і зерно просуваються по зерносушарці зверху вниз. У силу різних обставин не набули широкого поширення і в нашій країні зустрічаються не часто.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  4. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  5. Сушарки KMZ запрацювали на щепі (читати статтю).

  Автор – Костянтин Дяченко, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: