Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Класифікація зерносушарок за типом руху повітря

  29.08.2019

  Кожна зерносушарка має свій принцип руху повітря по відношенню до зерна. За цим принципом зерносушарки поділяються на чотири типи:

  • сушарки поперечного потоку,
  • сушарки змішаного потоку,
  • сушарки одностороннього потоку,
  • сушарки протитоку.

  Зерносушарки поперечного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані всі американські зерносушарки.
  Зерно просувається зверху вниз між двох перфорованих стінок зерносушарки. Робочий агент подається всередину зерносушарки і проходить назовні через шар зерна і перфорацію, рухаючись поперек потоку зерна.
  Перевагою зерносушарок такого типу є їхня простота у виготовленні.
  Недоліки:

  • Зерно, яке просувається біля внутрішньої стінки, буде більш гарячим, ніж зерно, яке рухається біля зовнішньої стінки, де повітря вже не таке гарячий. Це призводить до неоднорідної вологості зерна на виході із зерносушарки.
  • Немає способу встановлення додаткових систем пилопригнічення, оскільки відпрацьоване повітря виходить по всій поверхні зерносушарки (перфорованих листів металу).

  Зерносушарки змішаного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані шахтні зерносушарки.
  Сушильний агент подається із зовнішнього боку зернової колони і проходить через неї за допомогою безлічі повітроводів, розташованих у шаховому порядку. Торці одних повітропроводів закриті з одного боку, а торці інших – з іншого. Завдяки цьому гаряче повітря поширюється крізь зерновий шар рівномірно в різних напрямках.

  Перевагами таких зерносушарок є рівномірне прогрівання зерна і як результат – більш однорідна кінцева вологість сухого зерна. Вони також більш популярні в Україні порівняно із зерносушарками поперечного потоку завдяки високій екологічності (можливість встановлення додаткових систем пилопригнічення в місці виходу відпрацьованого повітря) і паливній економічності.

  Зерносушарки протитоку

  Такий тип зерносушарок популярний в невеликих фермерських господарствах Північної Америки.

  Зерно в цьому обладнанні просувається зверху вниз під дією сили тяжіння, а гаряче повітря подається навпаки – знизу вгору (проти вектору руху зерна).

  Таким чином найгарячіша зона в цій зерносушарці знаходиться там, де зерно вже сухе, тобто внизу зерносушарки. У результаті сухе зерно обдувається більш гарячим повітрям, що погіршує його органолептичні властивості.

  Зерносушарки одностороннього потоку

  Вектори руху робочого агента і зерна збігаються: повітря і зерно просуваються по зерносушарці зверху вниз. У силу різних обставин не набули широкого поширення і в нашій країні зустрічаються не часто.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  4. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  5. Сушарки KMZ запрацювали на щепі (читати статтю).

  Автор – Костянтин Дяченко, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

  Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше

  ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ

  Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше

  ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше

  САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

  Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: