Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Класифікація зерносушарок за типом руху повітря

  29.08.2019

  Кожна зерносушарка має свій принцип руху повітря по відношенню до зерна. За цим принципом зерносушарки поділяються на чотири типи:

  • сушарки поперечного потоку,
  • сушарки змішаного потоку,
  • сушарки одностороннього потоку,
  • сушарки протитоку.

  Зерносушарки поперечного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані всі американські зерносушарки.
  Зерно просувається зверху вниз між двох перфорованих стінок зерносушарки. Робочий агент подається всередину зерносушарки і проходить назовні через шар зерна і перфорацію, рухаючись поперек потоку зерна.
  Перевагою зерносушарок такого типу є їхня простота у виготовленні.
  Недоліки:

  • Зерно, яке просувається біля внутрішньої стінки, буде більш гарячим, ніж зерно, яке рухається біля зовнішньої стінки, де повітря вже не таке гарячий. Це призводить до неоднорідної вологості зерна на виході із зерносушарки.
  • Немає способу встановлення додаткових систем пилопригнічення, оскільки відпрацьоване повітря виходить по всій поверхні зерносушарки (перфорованих листів металу).

  Зерносушарки змішаного потоку

  Зазвичай за таким принципом організовані шахтні зерносушарки.
  Сушильний агент подається із зовнішнього боку зернової колони і проходить через неї за допомогою безлічі повітроводів, розташованих у шаховому порядку. Торці одних повітропроводів закриті з одного боку, а торці інших – з іншого. Завдяки цьому гаряче повітря поширюється крізь зерновий шар рівномірно в різних напрямках.

  Перевагами таких зерносушарок є рівномірне прогрівання зерна і як результат – більш однорідна кінцева вологість сухого зерна. Вони також більш популярні в Україні порівняно із зерносушарками поперечного потоку завдяки високій екологічності (можливість встановлення додаткових систем пилопригнічення в місці виходу відпрацьованого повітря) і паливній економічності.

  Зерносушарки протитоку

  Такий тип зерносушарок популярний в невеликих фермерських господарствах Північної Америки.

  Зерно в цьому обладнанні просувається зверху вниз під дією сили тяжіння, а гаряче повітря подається навпаки – знизу вгору (проти вектору руху зерна).

  Таким чином найгарячіша зона в цій зерносушарці знаходиться там, де зерно вже сухе, тобто внизу зерносушарки. У результаті сухе зерно обдувається більш гарячим повітрям, що погіршує його органолептичні властивості.

  Зерносушарки одностороннього потоку

  Вектори руху робочого агента і зерна збігаються: повітря і зерно просуваються по зерносушарці зверху вниз. У силу різних обставин не набули широкого поширення і в нашій країні зустрічаються не часто.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  4. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  5. Сушарки KMZ запрацювали на щепі (читати статтю).

  Автор – Костянтин Дяченко, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

  Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

  Україна Агро-2С

  На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

  Промінь

  На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
  Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

  У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

  Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: