Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Вентилювання силосу. Система вентиляції

  10.07.2019

  Металеві силоси оснащують системою термометрії – вона представляє собою сукупність термопідвісок з цифровими датчиками та програмне забезпечення для передачі і відображення даних в користувацькому інтерфейсі. Завдання такої системи – безперервний моніторинг температури і попереджувальна сигналізація. Знаючи точні показники температури зерна, в разі необхідності приймають рішення про її зниження за допомогою вентилювання.

  Як відбувається вентилювання силосу?

  Активне вентилювання продукту, що зберігається,  здійснюють шляхом нагнітання повітря в силос відцентровими вентиляторами через повітророзподільну систему. Для посилення вентилювання дахового простору з метою видалення надлишкової вологи можуть також використовуватися дахові осьові вентилятори.

  Як влаштована система вентиляції силосу?

  Система аерації (вентиляції) продукту, що зберігається в силосі, включає в себе:

  • Комплект повітропідвідних каналів, розташованих в бетонній основі й перекритих гальванізованими перфорованими секціями.
  • Відцентрові вентилятори, що встановлюються зовні силосу і через сполучні патрубки приєднані до каналів аероднища. Через сполучні патрубки, по повітроводам, вони нагнітають повітря в силос, забезпечуючи активне вентилювання (аерацію) продукту.
  • У силосах з конусним днищем повітря нагнітається через розподільник повітря, встановлений всередині силосу . Вентилятори, розташовані зовні, використовуються того ж типу, залежно від обсягу силосу.

  Навіщо потрібна дворівнева система вентилювання в силосі?

  1. Охолоджувати зерно після сушіння для попередження його загоряння в силосі.
  2. Розподіляти внутрішню вологість зерна після першого етапу двоетапного сушіння.
  3. Продувати по культурі інсектицид при боротьбі зі шкідниками.
  4. Остуджувати зерно в зимовий період для припинення життєдіяльності шкідників.

  Дахові вентилятори обов’язкові для силосів ⌀165 і більше. Вони необхідні для видалення вологи і пилу з верхніх шарів зерна і запобігання його псуванню і утворення так званої кірки. Для ефективної вентиляції використовуються вентилятори потужністю 3 м куб. на тонну зернової маси.Наприклад, у всіх силосах з плоским днищем і конусних силосах виробництва KMZ Industries – дворівнева система вентилювання. У конусних силосах для пошарової вентиляції (виведення вологи з нижніх ярусів) використовуються також пристінні повітроводи (для модельної лінійки СМВУ, діаметр ≥7,3 м).

  Правила вентилювання металевого силосу

  1. Активне вентилювання завантаженого продукту дозволяється проводити при заповненні силосу не нижче рівня першого ярусу.
  2. При вентилюванні зерновий насип охолоджується не відразу по всій висоті, а пошарово. Спочатку охолоджуються ті шари насипу, куди в першу чергу надходить повітря від вентилятора. Формується зона охолодження товщиною 50-60 см, яка в процесі вентилювання поступово переміщується в напрямку руху повітряного потоку. Таким чином, першим охолоджується нижній шар. Останнім охолоджується верхній шар, який найбільше віддалений від місця надходження повітря в зерно.Для запобігання переносу вологи з нижніх шарів у верхні на початку процесу вентилювання необхідно переконатися в тому, що клапани настінних повітровідводів знаходяться у відкритому положенні. Після просування зони охолодження до рівня клапанів їх слід закрити. Це правило стосується тільки до таких моделей силосів, в яких є настінні повітроводи.
  3. Можливість вентилювання визначають так: по психрометру, що знаходиться зовні силосу, фіксують температури сухого і мокрого термометра. За цими температурами і за допомогою таблиць визначають абсолютну вологість повітря, а за абсолютною вологістю і температурою зерна – рівноважну вологість зерно
  • Якщо рівноважна вологість повітря за конкретної температурі нижче фактичної вологості зерна, то вентилювати можна,
  • а якщо дорівнює або вище, вентилювати не можна.

  4. Попередньо можливість вентилювання визначають за умови перевищення температури зернового насипу над температурою повітря:

  • в суху погоду: більш ніж на 4 °С;
  • в дощову погоду: більш ніж на 8 °С.

  5. Якщо відносна вологість зерна вища 22% – вентилюють за будь-якої температури повітря, незалежно від його відносної вологості. Вентилюють, доки різниця температур повітря, що подається в силос, і зерна не складе 3-5 °С.

  6. Під час вентилювання за стійкої погоди рівноважну вологість зерна необхідно перевіряти кожні 6 годин. За нестійкої погоди – кожні 3 години або навіть частіше.

  7. Не дозволяється одночасне проведення операцій по завантаженню-вивантаженню і активне вентилювання!

  Поради досвідченого елеваторника

  • За відсутності ефекту зниження температури і виникненні ризику самозігрівання продукцію необхідно перевантажити в інший вільний силос або перегнати транспортною системою та повернути в той самий силос. Зерно, проходячи маршрут, розмішається, і осередки самозігрівання усунуться за рахунок теплового обміну. Як правило самозігрівання  провокують сміттєві домішки в недоочищеному і недосушеному зерні.
  • Якщо попередні заходи неможливі або будуть неефективними в умовах надвисокої вологості або високого ризику самозаймання, зерно необхідно доочистити і досушити.
  • Подбайте про надійну вентиляції силосу, щоб убезпечити вашу продукцію. Особливо потужною вона повинна бути в оперативних ємностях для тимчасового зберігання вологого зерна.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Тримайте зерно холодним! (читати статтю).
  2. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
  3. Сім раз підготуй, а раз висуши, або як правильно обробити і зберегти збіжжя з підвищеною вологістю (читати статтю).
  4. Обережно, зерно! Декілька корисних порад зі збереження (читати статтю).

  Автор – Олександр Ткаченко, керівник відділу продуктового маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

  Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

  Україна Агро-2С

  На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

  Промінь

  На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
  Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

  У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

  Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: