Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Аспірація

    30.07.2020

    Навіщо потрібна аспірація в зерносушарці?

    Аспірація необхідна в зерносушарках для відділення пилу. Особливо це важливо на етапах переміщення зерна з однієї ємності в іншу: адже тоді пилу з’являється найбільше.
    Аспірація важлива як з точки зору екологічної безпеки (відповідність встановленим законодавством нормам викидів в атмосферу), так і з позиції пожежної безпеки – адже, як відомо, пил займається не гірше за порох.

    Менше пилу і… шуму

    Наявність аспірації робить сушарку безпечною і з точки зору шумових характеристик. Наприклад, вентиляторні глушники шуму, що входять до системи аспірації зерносушарки Brice-Baker, знижують рівень гучності роботи обладнання: до 48 дБА з боку камери відпрацьованого повітря, до 55 дБА – з боку камери гарячого повітря і до 62 дБА в розбивці по частотах. Ці показники зерносушарки можна порівняти, наприклад, із середньостатистичними побутовими кондиціонерами, у яких рівень шуму зовнішнього блоку складає 45–55 дБА.

    Викиди пилу: найбільш безпечна шахтна зерносушарка

    Очищення повітря за допомогою різних пристосувань фактично зводиться до використання витяжних систем, через які повинно пройти все відпрацьоване повітря зерносушарки. А ефективно організувати такі системи очищення можливо тільки в сушарках шахтного типу, де конструктивно все повітря виходить через один або кілька отворів шахти.

    Серед варіантів таких витяжних систем:

    • Аспірація з додатковими системами пиловловлювання – циклофенами. Саме її мають на увазі, коли говорять про «класичну» аспірацію для зерносушарки. Система пропускає повітря через циклофени і одночасно відокремлює пил і січку з відпрацьованого повітря. У зерносушарках Brice-Baker така технологія, наприклад, дозволяє відібрати 97,85% пилу і таким чином стримати його вихід за межі обладнання.

    Нещодавно KMZ Industries ініціював проведення незалежних випробувань із залученням сторонніх лабораторій на одному з об’єктів, де працює обладнання, – щоб перевірити ефективність своєї системи аспірації. За результатами досліджень максимальна разова концентрація забруднюючих речовин, що виділяються в процесі експлуатації зерносушарки Вrice-Baker, склала 28,32 ± 7,08 мг/м куб., а середньозважена – 18,32 ± 4,58 мг/м куб. при законодавчо встановлених гранично допустимих концентраціях в 50 мг/м куб.

    • Пилопригнічення – це аспірація за допомогою спеціальних кишень для уловлювання пилу. Пилопригнічення є альтернативою класичній системи аспірації: їй, зокрема, віддають перевагу фермери – через більш привабливу ​​ціну.

    Як працює пилопригнічення?

    • Максимальне запилення камери відпрацьованого повітря відбувається під час вивантаження при швидкому переміщенні зерна по шахті зерносушарки.
    • Із метою запобігання викидам пилу в атмосферу при вивантаженні одночасно з відкриттям розвантажувача закриваються засувки, встановлені під вентиляторами.
    • Після вивантаження засувки під вентиляторами відкриваються, відновлюється процес сушіння.

    Важливо! Щоб не допустити займання пилу, зерносушарку з таким рішенням пиловловлювання потрібно чистити частіше, ніж зерносушарку з циклофенами.

    Поради досвідченого елеваторника

    1. Зерносушарка – одне з основних джерел пилу на елеваторі. Згідно з українським законодавством мінімальна відстань від зерносушильних комплексів до межі житлової зони має становити 100 метрів.
    2. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в обов’язковому порядку повинні отримувати всі суб’єкти господарювання, які мають стаціонарні джерела викидів. Під це визначення підпадають елеватори, які планують експлуатувати зерносушарку(и) будь-якого типу, розташовану на відкритому просторі, або зерносушарку, розташовану в приміщенні, але з організованим відведенням будь-якого типу – аспірацією або навіть звичайним вікном. Тобто таку, яка здійснює викиди в навколишнє середовище.
    3. Наявність аспірації в зерносушарці, й тим паче її реальна, а не декларована ефективність – дуже важливий аспект при виборі зерносушарки, особливо якщо ви плануєте експлуатувати її поблизу населених пунктів. Обов’язково уточніть це питання у виробника ще до придбання обладнання.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
    2. Викиди із зерносушарки (читати статтю).
    3. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
    4. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
    5. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
    6. С ушарки КМZ запрацювали на трісці (читати статтю).

    Автор – Наталія Кулаковська, начальник відділу маркетингу KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

    Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

    Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

    Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

    Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

    Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

    Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

    Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

    ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

    У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

    Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

    Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
    Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

    USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: