Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Викиди з зерносушарки

    06.04.2019

    Джерел забруднення на елеваторі чимало: серед них і точки вивантаження автотранспорту, і очисне обладнання. Одне з найбільших – зерносушарка. Екологічне законодавство розглядає це обладнання як організоване стаціонарне джерело викидів. На його експлуатацію елеватору потрібен спеціальний дозвіл.

    • Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами зобов’язані отримувати всі елеватори, які планують експлуатувати зерносушарки.
    • Отримати його можна в Департаменті екології та природних ресурсів своєї облдержадміністрації.
    • У ньому згідно з нормативами встановлять гранично допустимі викиди в мг/м³ або г/с для вашого елеватора.
    • Щоб отримати Дозвіл потрібно розрахунковим методом відповідно до законодавчо затвердженої інструкції провести інвентаризацію викидів та їхніх джерел і розробити документи, що обґрунтовують обсяги викидів.
    • Дозвіл видається держорганом безкоштовно протягом 30 днів від дати надходження заяви.
    • Після отримання Дозволу обладнання можна запускати. При цьому слід провести реальні вимірювання силами власної акредитованій або залученої незалежної лабораторії.
    • Показники треба занести до Протоколу запуску. Цей документ в ході найближчої перевірки має право запросити у вас інспектор Державної екологічної інспекції України.
    • У разі модернізації експлуатованої зерносушарки процедуру отримання Дозволу необхідно пройти повторно.
    • Якщо елеватор купує нову зерносушарку (зерносушарки), слід оформити Додаток до Дозволу. Процедура отримання якого аналогічна отриманню самого Дозволу.

    До якої групи належить елеватор?

    З погляду законодавства, підприємства, які мають джерела викидів, поділяються на 3 групи. Належність до групи визначається законодавчо встановленими граничними значеннями викидів (тонн/рік).

    Невеликі фермерські елеватори, як правило, належать до 3-ї, найбільш безпечної групи.  Термін дії Дозволу для неї необмежений. Середні та великі елеватори, які найчастіше підпадають під умови 2-ї груп. Дозвіл отримують на 10 років і ставляться на держоблік.

    Крім того, законодавством визначений список виробництв та технологічного обладнання, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи. Підприємства, які експлуатують таке обладнання, належать до 1-ї, найбільш «серйозної», групи. Такі підприємства ставляться на держоблік. Жодна з позицій елеваторного обладнання до цього списку не потрапила, тому до 1-й групи елеватори не відносять.

    Поради досвідченого елеваторника

    1. Отримання Дозволу – процес досить складний і, як правило, потребує немало часу – від 6 місяців до року. Часто елеватори залучають спеціалізовані організації для проходження всієї необхідної процедури.
    2. Незалежно від того, займаєтеся ви отриманням дозволу самостійно чи звертаєтеся за допомогою до сторонніх компаній, – до підготовки необхідних для отримання Дозволу документів слід підійти серйозно. Відповідальність за якість документів та коректність Дозволу розтягується на весь термін його дії. Це в подальшому впливає на виконання поточного виробничого контролю, нарахування та сплату податків за викиди, результати перевірки інспекції тощо.
    3. При виборі зерносушарки особливу увагу зверніть на наявність та ефективність аспірації – вона захистить вас не лише від пилу, а й від штрафів контролюючих органів.
    4. Бути соціально відповідальним в плані екології – зараз у тренді

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
    2. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
    3. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
    4. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
    5. Сушарки KMZ запрацювали на трісці (читати статтю).

    Автор – Костянтин Дяченко, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: