Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Автоматизація елеватора. Поради

  06.11.2019

  В необхідності автоматизації нині мало хто сумнівається. Це прозорі процеси на елеваторі, контрольована якість продукції, зниження витрат на обслуговуючий персонал, попередження несправностей обладнання і багато іншого.

  Сьогодні – про те, що враховувати, коли ви лише плануєте впроваджувати автоматизацію на елеваторі, та корисні поради, які допоможуть вам під час впровадження.

  Якщо ви плануєте автоматизацію

  1. Уважно ставтеся до вибору підрядника. Цікавтеся, чи має він досвід автоматизації саме елеватора й чи розбирається у процесах на ньому. Адже автоматизація – це в першу чергу про технологічний процес.
  2. Уточніть у автоматизатора, чи не передбачає придбання ПЗ прихованих витрат:
   1. на ліцензії за кількість робочих місць,
   2. середовище розробки від постачальника контролерів
   3. та інших неприємних сюрпризів.
  3. При виборі ПЗ звертайте увагу навіть на інтерфейс і можливість індивідуального налаштування, щоб повною мірою користуватися благами автоматизації. Все це, як екран смартфона, має підлаштовуватися під вас, бути зручним і зрозумілим будь-якому співробітникові.
  4. Звертайте увагу і на апаратну частину, яку вам пропонують компанії-автоматизатори: вона має бути від перевірених світових брендів.
  5. Робіть проект: автоматизація без проекту збільшує кошторис в 2 рази.

  Порада досвідченого елеваторника:

  Обираючи програмне забезпечення для автоматизації, віддавайте перевагу відкритій системі, яка дозволяє вносити зміни не лише компанії-розробнику, а і його власнику без необхідності зупинки технологічного процесу. Адже через деякий час у вас може виникнути необхідність достосувати і модифікувати цей продукт до своїх потреб, наприклад, при розширенні чи модернізації вашого об’єкту. І тоді вам не доведеться розшукувати компанію-автоматизатора, що матиме «монополію» на вашу автоматизацію: ви зможете доопрацювати ПЗ і розширити його функціонал під актуальні потреби елеватора самостійно, залучивши грамотного спеціаліста навіть зсередини компанії.

  У процесі впровадження

  • Прописуйте кожну деталь. Чим більше подробиць у ТЗ – тим легше впровадження й ефективніша реалізація.
  • Залучайте до обговорення проекту співробітників. Як інженерів, так і рядових операторів. Вони добре знають процеси і вкажуть на проблемні місця.
  • Радьтеся з автоматизаторами. Їх неупереджений погляд допоможе звернути увагу на рутинні моменти, які за звичкою сприймаються як належне, проте можуть бути значно вдосконалені.
  • Тестуйте. Навіть найкращим чином реалізований проект автоматизації в процесі тестування потребуватиме певних доопрацювань і доведення до досконалості. Це нормально.
  • Доносьте необхідність автоматизації до персоналу. Люди по своїй природі не люблять змін й часто опираються, навіть коли ті йдуть їм на користь. Потрібна комунікація. Зрештою ваші співробітники пишатимуться тим, що є операторами автоматизованого елеватора і можуть управляти величезним комплексом з однієї точки за допомогою сучасного ПЗ і зручної візуалізації процесів на екрані.

  Аби автоматизація була на користь

  Кожна деталь автоматизації має безліч нюансів. І лише кваліфіковані автоматизатори можуть їх врахувати. Ось невеликий приклад. Іноді рапляється так, що датчик сходження стрічки, яким оснащують норію, неодноразово дає фальшивий сигнал про аварію. В результаті мають місце постійні незаплановані зупинки, а довіра до автоматизації падає. Чому так відбувається?

  Через значний термін експлуатації натягування стрічки послаблюється. Це також може статися, коли зносилося футерування, чи через помилки конструкції, що мали місце від самого початку. В результаті стрічка «розхитується» і датчик фіксує відстань до неї як критичну.

  Щоразу повторювані сигнали про фальшиву тривогу дратують експлуатаційників, і, як правило, датчики зрештою відключають.

  Як запобігти таким ситуаціям?

  • Відразу перевірити і налагодити роботу транспортного обладнання.
  • Правильно встановити датчики згідно рекомендацій виробника.
  • Ще на етапі розробки та впровадження автоматизації норії врахувати ці особливості її роботи при написанні алгоритму для програми: а саме, встановити затримку за часом (як правило, 2 секунди) – від моменту, коли спрацьовує датчик, до відключення норії (брязкіт контактів).
  • Так само внести в алгоритм рекомендації для персоналу елеватора у випадку виникнення певної кількості помилкових сигналів (потрібно нове футерування, недостатнє натягнення стрічки, перекіс стрічки більше допустимого тощо).

  Впроваджуйте автоматизацію правильно – і вона стане вашим другом, а не проблемою!

  Більше про автоматизацію елеваторів – в детальних статтях:

  1. Автоматизуй або… (читати статтю)
  2. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше. Вигоди та особливості експлуатації (читати статтю)
  3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю)
  4. Ера диджиталізації (читати статтю)
  5. Автоматизація та централізація технологій – перспективи елеваторної галузі України (читати статтю)
  6. Багаторівнева диджиталізація (читати статтю).

  Автор – Олексій Ломакін, начальник відділу автоматизації та електропостачання KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, не схожу на інші, і за кожною обов’язково стоїть особиста історія фермера та його сім’ї. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся швидше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  ЕФЕКТИВНІСТЬ ШАХТНОЇ ЗЕРНОСУШАРКИ

  Забезпечення відповідної якості зневоднення зерна потребує вправного використання наявної сировини та обладнання. Зменшення втрат та витрат, або раціональне використання ресурсів, – це не гасло, це підґрунтя сталого розвитку підприємства. Докладніше

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ТА ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ОБЛАДНАННЯ НА ЕЛЕВАТОРІ

  У цій статті докладно розглянемо, як відпрацьовує система автоматизації елеваторів від KMZ Industries за другим завданням – в аварійних та передаварійних ситуаціях. Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для нового олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила та змонтувала силоси. Докладніше

  Досвід екплуатації фермерським господарством

  Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: