Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Автоматизація елеватора. Поради

  06.11.2019

  В необхідності автоматизації нині мало хто сумнівається. Це прозорі процеси на елеваторі, контрольована якість продукції, зниження витрат на обслуговуючий персонал, попередження несправностей обладнання і багато іншого.

  Сьогодні – про те, що враховувати, коли ви лише плануєте впроваджувати автоматизацію на елеваторі, та корисні поради, які допоможуть вам під час впровадження.

  Якщо ви плануєте автоматизацію

  1. Уважно ставтеся до вибору підрядника. Цікавтеся, чи має він досвід автоматизації саме елеватора й чи розбирається у процесах на ньому. Адже автоматизація – це в першу чергу про технологічний процес.
  2. Уточніть у автоматизатора, чи не передбачає придбання ПЗ прихованих витрат:
   1. на ліцензії за кількість робочих місць,
   2. середовище розробки від постачальника контролерів
   3. та інших неприємних сюрпризів.
  3. При виборі ПЗ звертайте увагу навіть на інтерфейс і можливість індивідуального налаштування, щоб повною мірою користуватися благами автоматизації. Все це, як екран смартфона, має підлаштовуватися під вас, бути зручним і зрозумілим будь-якому співробітникові.
  4. Звертайте увагу і на апаратну частину, яку вам пропонують компанії-автоматизатори: вона має бути від перевірених світових брендів.
  5. Робіть проект: автоматизація без проекту збільшує кошторис в 2 рази.

  Порада досвідченого елеваторника:

  Обираючи програмне забезпечення для автоматизації, віддавайте перевагу відкритій системі, яка дозволяє вносити зміни не лише компанії-розробнику, а і його власнику без необхідності зупинки технологічного процесу. Адже через деякий час у вас може виникнути необхідність достосувати і модифікувати цей продукт до своїх потреб, наприклад, при розширенні чи модернізації вашого об’єкту. І тоді вам не доведеться розшукувати компанію-автоматизатора, що матиме «монополію» на вашу автоматизацію: ви зможете доопрацювати ПЗ і розширити його функціонал під актуальні потреби елеватора самостійно, залучивши грамотного спеціаліста навіть зсередини компанії.

  У процесі впровадження

  • Прописуйте кожну деталь. Чим більше подробиць у ТЗ – тим легше впровадження й ефективніша реалізація.
  • Залучайте до обговорення проекту співробітників. Як інженерів, так і рядових операторів. Вони добре знають процеси і вкажуть на проблемні місця.
  • Радьтеся з автоматизаторами. Їх неупереджений погляд допоможе звернути увагу на рутинні моменти, які за звичкою сприймаються як належне, проте можуть бути значно вдосконалені.
  • Тестуйте. Навіть найкращим чином реалізований проект автоматизації в процесі тестування потребуватиме певних доопрацювань і доведення до досконалості. Це нормально.
  • Доносьте необхідність автоматизації до персоналу. Люди по своїй природі не люблять змін й часто опираються, навіть коли ті йдуть їм на користь. Потрібна комунікація. Зрештою ваші співробітники пишатимуться тим, що є операторами автоматизованого елеватора і можуть управляти величезним комплексом з однієї точки за допомогою сучасного ПЗ і зручної візуалізації процесів на екрані.

  Аби автоматизація була на користь

  Кожна деталь автоматизації має безліч нюансів. І лише кваліфіковані автоматизатори можуть їх врахувати. Ось невеликий приклад. Іноді рапляється так, що датчик сходження стрічки, яким оснащують норію, неодноразово дає фальшивий сигнал про аварію. В результаті мають місце постійні незаплановані зупинки, а довіра до автоматизації падає. Чому так відбувається?

  Через значний термін експлуатації натягування стрічки послаблюється. Це також може статися, коли зносилося футерування, чи через помилки конструкції, що мали місце від самого початку. В результаті стрічка «розхитується» і датчик фіксує відстань до неї як критичну.

  Щоразу повторювані сигнали про фальшиву тривогу дратують експлуатаційників, і, як правило, датчики зрештою відключають.

  Як запобігти таким ситуаціям?

  • Відразу перевірити і налагодити роботу транспортного обладнання.
  • Правильно встановити датчики згідно рекомендацій виробника.
  • Ще на етапі розробки та впровадження автоматизації норії врахувати ці особливості її роботи при написанні алгоритму для програми: а саме, встановити затримку за часом (як правило, 2 секунди) – від моменту, коли спрацьовує датчик, до відключення норії (брязкіт контактів).
  • Так само внести в алгоритм рекомендації для персоналу елеватора у випадку виникнення певної кількості помилкових сигналів (потрібно нове футерування, недостатнє натягнення стрічки, перекіс стрічки більше допустимого тощо).

  Впроваджуйте автоматизацію правильно – і вона стане вашим другом, а не проблемою!

  Більше про автоматизацію елеваторів – в детальних статтях:

  1. Автоматизуй або… (читати статтю)
  2. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше. Вигоди та особливості експлуатації (читати статтю)
  3. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю)
  4. Ера диджиталізації (читати статтю)
  5. Автоматизація та централізація технологій – перспективи елеваторної галузі України (читати статтю)
  6. Багаторівнева диджиталізація (читати статтю).

  Автор – Олексій Ломакін, начальник відділу автоматизації та електропостачання KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: