Автоматизація дозволяє зробити процеси на елеваторі максимально прозорими і контрольованими, як наслідок – управляти його прибутковістю.
Навіщо потрібна автоматизація елеватора?
Щоб забезпечити безперервний, прозорий і контрольований технологічний процес і максимальне використання обладнання і потужностей. Це реалізується за допомогою управління маршрутами і можливості планувати обсяг завантаження.
Точно обліковувати продукцію, що надходить, витрати на виробництво тощо.
Контролювати якість зерна, як результат – його вартість.
Максимально нівелювати вплив людського фактора і запобігти махінаціям.
Знизити витрати при наймі обслуговуючого персоналу за рахунок зменшення загальної кількості та скорочення потреби у висококваліфікованих фахівцях.
Попередити несправності обладнання і гарантувати його своєчасне технічне обслуговування.
Автоматизація охоплює такі ділянки роботи елеватора:
Як вона реалізується? Автоматизація = технологія. Все починається з вибудовування прозорого й ефективного технологічного ланцюга. А далі спеціалісти автоматизують його, забезпечивши необхідними технічними засобами (контроллерами, програмним забезпеченням тощо).
Терміни впровадження і окупність
Автоматизація «під ключ» елеваторного комплексу потужністю 40 000 т одночасного зберігання триває 3-4 місяці – від програмування технологічних потоків до монтажу обладнання та інсталяції програмного забезпечення на об’єкті.
Термін окупності повністю автоматизованого елеватора – на 1,5 року менше порівняно з аналогічним неавтоматизованим елеватором. Це досягається за рахунок мінімізації витрат на персонал, зменшення енерговитрат та оптимізації технологічних маршрутів.
Без сезонності. Впровадити систему автоматизації можна як на новому, так і на діючому елеваторі без необхідності його зупиняти і без прив’язки до сезону.
Поради досвідченого елеваторника
Віддайте перевагу тим, хто спеціалізується саме на автоматизації елеваторів і розуміє процеси на ньому.
Звертайте увагу на апаратну частину, яку вам пропонують компанії-автоматизатори. Важливо, щоб вона була від перевірених світових брендів.
При виборі ПЗ звертайте увагу навіть на такі дрібниці, як інтерфейс і можливість індивідуального налаштування, щоб в повною мірою користуватися благами автоматизації. Все це, як екран смартфона, має підлаштовуватися під вас, бути зручним і зрозумілим будь-якому співробітникові.
Бажано, щоб програмне забезпечення для автоматизації вашого елеватора передбачало підключення нового обладнання без додаткових витрат. Це дозволить зекономити, якщо у майбутньому ви забажаєте розширити свій елеватор (наприклад, підключити ще одну зерносушарку).
Уточніть у автоматизатора, чи не передбачає придбання ПЗ прихованих витрат:
на ліцензії за кількість робочих місць,
середовище розробки від постачальника контролерів
та інших неприємних сюрпризів.
Якщо все ж автоматизувати поетапно, доцільно робити це в такій послідовності:
безпека транспортної лінії;
сепаратор і сушарка, які відповідають за якість зерна;
прийом зерна, щоби виключити махінації.
Повна автоматизація краще часткової.
Робіть проект: автоматизація без проекту збільшує кошторис в 2 рази.
Більше про автоматизацію елеваторів – в детальних статтях:
Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно
Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше
Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?
Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів
Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше
ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ
У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше
Чернігівський елеватор з Донецьким корінням
Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше
USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур