Автоматизація дозволяє зробити процеси на елеваторі максимально прозорими і контрольованими, як наслідок – управляти його прибутковістю.
Навіщо потрібна автоматизація елеватора?
Щоб забезпечити безперервний, прозорий і контрольований технологічний процес і максимальне використання обладнання і потужностей. Це реалізується за допомогою управління маршрутами і можливості планувати обсяг завантаження.
Точно обліковувати продукцію, що надходить, витрати на виробництво тощо.
Контролювати якість зерна, як результат – його вартість.
Максимально нівелювати вплив людського фактора і запобігти махінаціям.
Знизити витрати при наймі обслуговуючого персоналу за рахунок зменшення загальної кількості та скорочення потреби у висококваліфікованих фахівцях.
Попередити несправності обладнання і гарантувати його своєчасне технічне обслуговування.
Автоматизація охоплює такі ділянки роботи елеватора:
Як вона реалізується? Автоматизація = технологія. Все починається з вибудовування прозорого й ефективного технологічного ланцюга. А далі спеціалісти автоматизують його, забезпечивши необхідними технічними засобами (контроллерами, програмним забезпеченням тощо).
Терміни впровадження і окупність
Автоматизація «під ключ» елеваторного комплексу потужністю 40 000 т одночасного зберігання триває 3-4 місяці – від програмування технологічних потоків до монтажу обладнання та інсталяції програмного забезпечення на об’єкті.
Термін окупності повністю автоматизованого елеватора – на 1,5 року менше порівняно з аналогічним неавтоматизованим елеватором. Це досягається за рахунок мінімізації витрат на персонал, зменшення енерговитрат та оптимізації технологічних маршрутів.
Без сезонності. Впровадити систему автоматизації можна як на новому, так і на діючому елеваторі без необхідності його зупиняти і без прив’язки до сезону.
Поради досвідченого елеваторника
Віддайте перевагу тим, хто спеціалізується саме на автоматизації елеваторів і розуміє процеси на ньому.
Звертайте увагу на апаратну частину, яку вам пропонують компанії-автоматизатори. Важливо, щоб вона була від перевірених світових брендів.
При виборі ПЗ звертайте увагу навіть на такі дрібниці, як інтерфейс і можливість індивідуального налаштування, щоб в повною мірою користуватися благами автоматизації. Все це, як екран смартфона, має підлаштовуватися під вас, бути зручним і зрозумілим будь-якому співробітникові.
Бажано, щоб програмне забезпечення для автоматизації вашого елеватора передбачало підключення нового обладнання без додаткових витрат. Це дозволить зекономити, якщо у майбутньому ви забажаєте розширити свій елеватор (наприклад, підключити ще одну зерносушарку).
Уточніть у автоматизатора, чи не передбачає придбання ПЗ прихованих витрат:
на ліцензії за кількість робочих місць,
середовище розробки від постачальника контролерів
та інших неприємних сюрпризів.
Якщо все ж автоматизувати поетапно, доцільно робити це в такій послідовності:
безпека транспортної лінії;
сепаратор і сушарка, які відповідають за якість зерна;
прийом зерна, щоби виключити махінації.
Повна автоматизація краще часткової.
Робіть проект: автоматизація без проекту збільшує кошторис в 2 рази.
Більше про автоматизацію елеваторів – в детальних статтях:
Автор – Олексій Ломакін, начальник відділу автоматизації та електропостачання KMZ Industries (Facebook, Linkedin)
ПОПУЛЯРНЕ
Хліб-Агро
Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше
Унікальний стрічковий транспортер для зерна
Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше
Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні
Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше
ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ
Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше
ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?
За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше
САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР
Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше
Чернігівський елеватор з Донецьким корінням
Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше
МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ
За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК
ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ
Поділитися:
Відправити посилання на цю сторінку:
КОНТАКТИ
ГОЛОВНИЙ ОФІС
+38 (05346) 221 38 ,
39500, Україна, Полтавська обл.,
м. Карлівка, вул. Сергія Нігояна, 2