Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Класифікація зерносушарок за типом конструкції

24.08.2019

Класифікація зерносушарок за типом конструкції, мабуть, найпоширеніша. При цьому саме вона викликає найбільшу кількість суперечок: хтось вважає класифікацію за цим принципом недоцільною і малоінформативною, а хтось навпаки – розширює перелік типів до неймовірних кількостей. А єдності в термінології з цього приводу, на жаль, немає навіть в підручниках.

Нижче представлена ​​найбільш поширена класифікація зерносушарок за типом конструкції сушильної камери, яка буває: барабанною, камерною, шахтною, трубною і конвеєрною. При виборі зерносушарки для господарства ця інформація може бути вам корисною, особливо в частині особливостей застосування даного обладнання для різних типів завдань, переваг і недоліків кожного типу. Але за детальними порадами все ж краще звертатися до фахівців. Отже:

1. Барабанна зерносушарка

Барабанна потокова зерносушарка складається з барабана, топки і охолоджувальної камери. Сушильна камера тут представляє собою порожнистий циліндр, що обертається, всередині якого встановлюють насадку у вигляді лопатей, що сприяють розпушуванню та пересипанню зерна при його транспортуванні уздовж барабана.

Зазвичай стаціонарні барабанні сушарки забезпечують продуктивність 8 т/год, а пересувні дозволяють просушити до 2,5 т/год.

Таке обладнання використовуються для сушіння дуже широкого спектру матеріалів, у сільському господарстві вони менш популярні, ніж в інших галузях. До недоліків цього типу механізмів слід віднести те, що тривалість сушіння зерна та швидкість його пересування в барабанній сушарці практично не регулюються і залежать від інтенсивності потоку агента сушіння, а також механічного підпору шару зерна, яке надходить в барабан. Також велика кількість рухомих частин не дозволяє домогтися високих показників надійності та зносостійкості.

2. Камерна зерносушарка

Найбільш прості по влаштуванню камерні сушарки. Є обладнанням періодичної дії, використовуються в невеликих господарствах.

Основна їх частина – це прямокутна або кругла камера з похилим або горизонтальним сітчастим днищем. У першому випадку камеру розвантажують самопливом, а в другому – через центральний отвір в днищі спочатку самопливом, а потім за допомогою шнека-підбирача.

Зернова маса в процесі обдування теплоносієм знаходиться в нерухомому стані. Температура теплового агента і оброблюваного продукту не перевищує 45 °С, тому висушування зерна може тривати від 15 до 30 годин. Продуктивність камерної сушарки невисока – зазвичай 2-3 т/год.

Перевагою камерних зерносушарок є щадний режим сушіння, а недоліками – низька продуктивність і велика тривалість сушіння через те, що сушіння відбувається в нерухомому товстому шарі; нерівномірність сушіння через нерівномірність температур в камері та великі витрати ручної праці на обслуговування.

3. Конвеєрна зерносушарка

Серед переваг даного обладнання – досить дбайливе поводження із зерном (підходять для обробки насіннєвого матеріалу), в них також можна обробляти неочищену продукцію, зерно високої вологості (до 30%) або в невеликій кількості. Широко застосовуються в промисловості, але в сільському господарстві їхня популярність сьогодні невелика. Конвеєрними, або стрічковими, сушарками сьогодні переважно сушать деревну тріску, брикети, гранули, овочі, фрукти, харчові напівфабрикати.

Це стаціонарні і великогабаритні установки, головною особливістю яких є два похилих ложа: верхнє ложе призначене для сушіння зерна, а нижнє для його досушування та охолодження.

Серед основних «зауважень» до такого обладнання – невисока питома продуктивність (як правило, 6–8 т/год) і складнощі в обслуговуванні через перекоси і розтягування стрічок.

4. Трубна зерносушарка

Трубні зерносушарки представлені як стаціонарними, так і пересувними установками вертикального або горизонтального типу. Вони складаються з однієї або декількох перфорованих труб, крізь які і відбувається циркуляція теплового агента.
Використовуються переважно для вентиляційного сушіння і аерації зернових мас, а пересувні установки такого типу – для усунення самозігрівання зерна на відкритих майданчиках, а також в засіках або складах, які не обладнані стаціонарними вентилюючими пристроями.

Такі зерносушарки прості в обслуговуванні через простоту конструкції, із недоліків – досить велика витрата палива і високий ступінь пилевиділення.

5. Шахтна зерносушарка

Шахтні зерносушарки – найпопулярніший на сьогодні тип зерносушарок в Україні, в першу чергу завдяки високій продуктивності й енергоефективності. А ще, якщо оцінювати тривалість життєвого циклу цього обладнання, то шахтні сушарки безумовні лідери, тобто довгожителі.

У потоковій шахтній зерносушарці зерно подається вертикально, обробляється тепловим потоком агента, і після сушіння надходить в спеціальні камери для охолодження. Завдяки вивантажувальному механізму забезпечується рівномірний рух зерна по всій ширині шахти і виключається його травмування під час вивантаження.

Модульна конструкція шахтних зерносушарок дозволяє підібрати зерносушарку потрібної продуктивності такого габаритного розміру, який оптимально розміститься на території певного елеваторного комплексу.

Шахтні зерносушарки – одні з найбільш високопродуктивних на ринку. (Наприклад, в лінійці шахтних зерносушарок Brice-Baker – 115 моделей з продуктивністю 9,5–300 т/год). Вони, як правило, використовуються в комплексі середніх і великих елеваторів, де працюють без зупинки по 3-4 місяці під час сезону.

Слід врахувати, що цей вид сушарок висуває високі вимоги по попередньому очищенню зерна. До того ж, для безперебійної роботи цього обладнання потрібен запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби. Адже головна особливість шахтної зерносушарки – це можливість працювати в безперервному потоці.

Що стосується переваг шахтних зерносушарок, то крім вже озвучених високої продуктивності й довговічності, це ще й мінімальні викиди пилу порівняно з будь-якими іншими типами зерносушарок, можливість утеплення зерновий шахти для зниження витрати палива, збереження продуктивності сушарки та підтримання однорідності кінцевої вологості в холодну і дуже холодну пору року, низький рівень шуму і безпека.
На що звернути увагу при виборі зерносушарки, читайте тут.

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  4. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  5. Сушарки KMZ запрацювали на щепі (читати статтю).

Автор – Богдан Дудар, регіональний менеджер KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ Industries долучилася до програми Lugera Ukraine та USAID «Повернемо таланти в Україну»

Мета програми – допомогти тисячам українців, які постраждали від війни, отримати якісну роботу Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: