Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Шахтна зерносушарка

02.08.2019

Шахтні зерносушарки – найпоширеніший і найпопулярніший на сьогодні тип зерносушарок не тільки в Україні, але й у всій Європі.

Декілька фактів про шахтну зерносушарку

Сконструйована вона у вигляді вертикальної шахти. Обладнання з таким типом конструкції, на відміну від модульних, барабанних, карусельних і мобільних зерносушарок, рівномірно розподіляє зерно і агент сушіння по всій камері, оскільки працює за принципом змішаного потоку. Підробіток проходить максимально ефективно і з найменшими втратами тепла. Крім того, шахтні зерносушарки потужніші за модульні, барабанні тощо.

Широкий діапазон знімання вологості в цій конструкції дозволяє сушити всі види зернових, олійних та бобових культур. До того ж, без необхідності проведення складних підготовчих операцій, як заміна сітки тощо.

Головна особливість шахтної зерносушарки – це можливість працювати у безперервному потоці. Для безперебійної роботи цього обладнання потрібен запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби.

Шахтні зерносушарки є одними із найбільших безпечних типів сушарок серед присутніх на українському ринку. Саме в зерносушарках шахтного типу зазвичай сушать близько 70–80% всього зібраного соняшнику – через їх безпечність в роботі з даним продуктом (найбільш пристосована для цього сушарка шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту).

Серед інших переваг шахтної зерносушарки – мінімальні викиди пилу порівняно з будь-якими іншими типами зерносушарок, можливість утеплення зернової шахти для зниження витрат палива, збереження продуктивності сушарки та підтримка однорідності кінцевої вологості в холодну і дуже холодну пору року, низький рівень шуму і довговічність.

На що звернути увагу, обираючи шахтну зерносушарку з-поміж представлених на ринку?

 • Максимальна продуктивність зерносушарки

Обирайте продуктивність (скільки зерна може обробити сушарка за годину), виходячи з того, скільки висушеного зерна ви можете зберігати.

Не забутьте запитати у постачальника про продуктивність саме за вашою культурою: одна і та сама сушарка може обробляти 22 т пшениці на годину при зменшенні рівня вологи з 20% до 14%, а ось за кукурудзою буде вже 14 т/год при ідентичному знятті вологи.

 • Наявність аспірації

Вона необхідна в зерносушарках для відокремлення пилу. Особливо важливо це на етапах переміщення зерна з однієї ємності в іншу, адже тоді пилу з’являється найбільше. При наявності аспірації в зерносушарці пил відокремлюється від повітря, осідає на стінках сушарки, а потім спадає до спеціальної ємності.

Іноді замість системи аспірації виробники пропонують систему пилопригнічення, яка є дешевшою. При аспірації пил повністю виводиться з камери сушарки, тому необхідність її чистити в рази зменшується, а вірогідність займання мінімізується. При системі пилопригнічення пил залишається в сушарці, що призводить до необхідності чистити її частіше, аби не допустити займання пилу.

Для зерносушарок Brice-Baker виробництва KMZ industries можливо як підключення системи аспірації, так і системи пилопригнічення. Зазвичай, це обговорюється з замовником на перших же зустрічах.

 • Енергоефективність зерносушарки

Що більше зерна може обробити сушарка при спаленні 1 кубічного метра газу, то більше коштів ви заощаджуєте. Врахуйте також, що в різні пори року витрати палива можуть відрізнятися – взимку вони, звісно, будуть більшими.

 • Додаткова безпека

Такі зернові культури, як соняшник і рапс, мають властивість легко займатися. Тому для роботи з ними варто обирати зерносушарки з пальниками закритого полум’я та додатковими бар’єрами від попадання пилу до вогню.

В нагоді також стануть датчики перегріву. У випадку, якщо температура в зерносушарці вища за максимально допустиму, завдяки ним зерносушарка автоматично вимкнеться. В іншому випадку може зайнятися і зерно, і сушарка взагалі.

 • Якість матеріалу виготовлення

Краще, якщо це буде європейська оцинкована сталь марки не нижче, ніж S350GD. При правильній експлуатації та обслуговуванні виготовлені з такого матеріалу сушарки пропрацюють щонайменше 10 років.

 • Наявність датчиків вхідного та вихідного рівня вологості зерна

Точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачатимете зайве паливо та забезпечуватимете оптимальну кондиційність продукції на виході.

 • Можливість роботи на різних видах палива

Далеко не до всіх зерносушарок можна підключити генератор на альтернативних видах палива (соломі, трісці, пелетах тощо) – через їх конструктивні особливості. А між тим для багатьох аграріїв – це важливе питання і гарна можливість економити в умовах високої вартості газу.

Особливо популярними такі рішення можуть бути для невеликих фермерських господарств. Але в Україні вже є випадки, коли альтернативним паливом користуються великі холдинги.

Наприклад, представники «Баришівської зернової компанії» розповідали, як вони використовують у якості палива кукурудзяні качани, які залишаються після обробки.

 • Зручність обслуговування сушарки

Мається на увазі вільний доступ до вентиляторів, можливість очищення зерносушильного обладнання після сезону, швидка заміна коробів шахтної сушарки тощо.

 • Можливість модернізації обладнання

В разі необхідності збільшення потужності діючого сушильного обладнання на елеваторі конструкція зерносушарки повинна дозволяти зробити це без повної заміни обладнання, за рахунок монтажу додаткових модулів. Це стане в нагоді аграріям, які розвивають своє підприємство і збільшують об’єми зберігання зерна.

Потрібно більше інформації про шахтні зерносушарки? Ми підготували детальні статті:

 1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
 2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
 3. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
 4. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
 5. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
 6. Сушарки KMZ запрацювали на трісці (читати статтю).

Автор – Руслан Демчук, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: