Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Шахтна зерносушарка

  02.08.2019

  Шахтна зерносушарка – найпоширеніший і найпопулярніший на сьогодні тип зерносушарок не тільки в Україні, але й у всій Європі.

  Декілька фактів про шахтну зерносушарку

  Сконструйована вона у вигляді вертикальної шахти. Обладнання з таким типом конструкції, на відміну від модульних, барабанних, карусельних і мобільних зерносушарок, рівномірно розподіляє зерно і агент сушіння по всій камері, оскільки працює за принципом змішаного потоку. Підробіток проходить максимально ефективно і з найменшими втратами тепла. Крім того, шахтні зерносушарки потужніші за модульні, барабанні тощо.

  Широкий діапазон знімання вологості в цій конструкції дозволяє сушити всі види зернових, олійних та бобових культур. До того ж, без необхідності проведення складних підготовчих операцій, як заміна сітки тощо.

  Головна особливість шахтної зерносушарки – це можливість працювати у безперервному потоці. Для безперебійної роботи цього обладнання потрібен запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби.

  Шахтні зерносушарки є одними із найбільших безпечних типів сушарок серед присутніх на українському ринку. Саме в зерносушарках шахтного типу зазвичай сушать близько 70–80% всього зібраного соняшнику – через їх безпечність в роботі з даним продуктом (найбільш пристосована для цього сушарка шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту).

  Серед інших переваг шахтної зерносушарки – мінімальні викиди пилу порівняно з будь-якими іншими типами зерносушарок, можливість утеплення зернової шахти для зниження витрат палива, збереження продуктивності сушарки та підтримка однорідності кінцевої вологості в холодну і дуже холодну пору року, низький рівень шуму і довговічність.

  На що звернути увагу, обираючи шахтну зерносушарку з-поміж представлених на ринку?

  • Максимальна продуктивність зерносушарки

  Обирайте продуктивність (скільки зерна може обробити сушарка за годину), виходячи з того, скільки висушеного зерна ви можете зберігати.

  Не забутьте запитати у постачальника про продуктивність саме за вашою культурою: одна і та сама сушарка може обробляти 22 т пшениці на годину при зменшенні рівня вологи з 20% до 14%, а ось за кукурудзою буде вже 14 т/год при ідентичному знятті вологи.

  • Наявність аспірації

  Вона необхідна в зерносушарках для відокремлення пилу. Особливо важливо це на етапах переміщення зерна з однієї ємності в іншу, адже тоді пилу з’являється найбільше. При наявності аспірації в зерносушарці пил відокремлюється від повітря, осідає на стінках сушарки, а потім спадає до спеціальної ємності.

  Іноді замість системи аспірації виробники пропонують систему пилопригнічення, яка є дешевшою. При аспірації пил повністю виводиться з камери сушарки, тому необхідність її чистити в рази зменшується, а вірогідність займання мінімізується. При системі пилопригнічення пил залишається в сушарці, що призводить до необхідності чистити її частіше, аби не допустити займання пилу.

  Для зерносушарок Brice-Baker виробництва KMZ industries можливо як підключення системи аспірації, так і системи пилопригнічення. Зазвичай, це обговорюється з замовником на перших же зустрічах.

  • Енергоефективність зерносушарки

  Що більше зерна може обробити сушарка при спаленні 1 кубічного метра газу, то більше коштів ви заощаджуєте. Врахуйте також, що в різні пори року витрати палива можуть відрізнятися – взимку вони, звісно, будуть більшими.

  • Додаткова безпека

  Такі зернові культури, як соняшник і рапс, мають властивість легко займатися. Тому для роботи з ними варто обирати зерносушарки з пальниками закритого полум’я та додатковими бар’єрами від попадання пилу до вогню.

  В нагоді також стануть датчики перегріву. У випадку, якщо температура в зерносушарці вища за максимально допустиму, завдяки ним зерносушарка автоматично вимкнеться. В іншому випадку може зайнятися і зерно, і сушарка взагалі.

  • Якість матеріалу виготовлення

  Краще, якщо це буде європейська оцинкована сталь марки не нижче, ніж S350GD. При правильній експлуатації та обслуговуванні виготовлені з такого матеріалу сушарки пропрацюють щонайменше 10 років.

  • Наявність датчиків вхідного та вихідного рівня вологості зерна

  Точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачатимете зайве паливо та забезпечуватимете оптимальну кондиційність продукції на виході.

  • Можливість роботи на різних видах палива

  Далеко не до всіх зерносушарок можна підключити генератор на альтернативних видах палива (соломі, трісці, пелетах тощо) – через їх конструктивні особливості. А між тим для багатьох аграріїв – це важливе питання і гарна можливість економити в умовах високої вартості газу.

  Особливо популярними такі рішення можуть бути для невеликих фермерських господарств. Але в Україні вже є випадки, коли альтернативним паливом користуються великі холдинги.

  Наприклад, представники «Баришівської зернової компанії» розповідали, як вони використовують у якості палива кукурудзяні качани, які залишаються після обробки.

  • Зручність обслуговування сушарки

  Мається на увазі вільний доступ до вентиляторів, можливість очищення зерносушильного обладнання після сезону, швидка заміна коробів шахтної сушарки тощо.

  • Можливість модернізації обладнання

  В разі необхідності збільшення потужності діючого сушильного обладнання на елеваторі конструкція зерносушарки повинна дозволяти зробити це без повної заміни обладнання, за рахунок монтажу додаткових модулів. Це стане в нагоді аграріям, які розвивають своє підприємство і збільшують об’єми зберігання зерна.

  Потрібно більше інформації про шахтні зерносушарки? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
  4. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  5. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  6. Сушарки KMZ запрацювали на трісці (читати статтю).

  Автор – Руслан Демчук, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Монтаж силосів Brice-Baker в Естонії виходить на фінішну пряму

  Наразі наш замовник із Естонії завершує зведення останнього із трьох силосів BBK, які були виготовлені та поставлені нашим заводом. Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила конусні силоси СМВУ. У силосах зберігатимуть гранульовану та негранульовану лузгу, а також соняшник перед сушінням. Докладніше

  Україна Агро-2С

  На елеваторі ТОВ «Україна Агро-2С», що знаходиться у Хмельницькій області, встановлено елеваторне обладнання з лінійки Variant Agro Build. Докладніше

  Промінь

  На елеваторі в Миколаївській області запрацювало обладнання виробництва KMZ Industries. Довжина транспортних ліній на елеваторі – 441 м.
  Для цього об‘єкту KMZ Industries не лише виготовив обладнання, але й забезпечив його монтаж. Докладніше

  У вашого зерна буде дім | KMZ Industries

  Рішення побудувати елеватор – це не тільки про бізнес. Це сміливість брати на себе більшу відповідальність і досягати більшого. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: