Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Шахтна зерносушарка

  02.08.2019

  Шахтна зерносушарка – найпоширеніший і найпопулярніший на сьогодні тип зерносушарок не тільки в Україні, але й у всій Європі.

  Декілька фактів про шахтну зерносушарку

  Сконструйована вона у вигляді вертикальної шахти. Обладнання з таким типом конструкції, на відміну від модульних, барабанних, карусельних і мобільних зерносушарок, рівномірно розподіляє зерно і агент сушіння по всій камері, оскільки працює за принципом змішаного потоку. Підробіток проходить максимально ефективно і з найменшими втратами тепла. Крім того, шахтні зерносушарки потужніші за модульні, барабанні тощо.

  Широкий діапазон знімання вологості в цій конструкції дозволяє сушити всі види зернових, олійних та бобових культур. До того ж, без необхідності проведення складних підготовчих операцій, як заміна сітки тощо.

  Головна особливість шахтної зерносушарки – це можливість працювати у безперервному потоці. Для безперебійної роботи цього обладнання потрібен запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби.

  Шахтні зерносушарки є одними із найбільших безпечних типів сушарок серед присутніх на українському ринку. Саме в зерносушарках шахтного типу зазвичай сушать близько 70–80% всього зібраного соняшнику – через їх безпечність в роботі з даним продуктом (найбільш пристосована для цього сушарка шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту).

  Серед інших переваг шахтної зерносушарки – мінімальні викиди пилу порівняно з будь-якими іншими типами зерносушарок, можливість утеплення зернової шахти для зниження витрат палива, збереження продуктивності сушарки та підтримка однорідності кінцевої вологості в холодну і дуже холодну пору року, низький рівень шуму і довговічність.

  На що звернути увагу, обираючи шахтну зерносушарку з-поміж представлених на ринку?

  • Максимальна продуктивність зерносушарки

  Обирайте продуктивність (скільки зерна може обробити сушарка за годину), виходячи з того, скільки висушеного зерна ви можете зберігати.

  Не забутьте запитати у постачальника про продуктивність саме за вашою культурою: одна і та сама сушарка може обробляти 22 т пшениці на годину при зменшенні рівня вологи з 20% до 14%, а ось за кукурудзою буде вже 14 т/год при ідентичному знятті вологи.

  • Наявність аспірації

  Вона необхідна в зерносушарках для відокремлення пилу. Особливо важливо це на етапах переміщення зерна з однієї ємності в іншу, адже тоді пилу з’являється найбільше. При наявності аспірації в зерносушарці пил відокремлюється від повітря, осідає на стінках сушарки, а потім спадає до спеціальної ємності.

  Іноді замість системи аспірації виробники пропонують систему пилопригнічення, яка є дешевшою. При аспірації пил повністю виводиться з камери сушарки, тому необхідність її чистити в рази зменшується, а вірогідність займання мінімізується. При системі пилопригнічення пил залишається в сушарці, що призводить до необхідності чистити її частіше, аби не допустити займання пилу.

  Для зерносушарок Brice-Baker виробництва KMZ industries можливо як підключення системи аспірації, так і системи пилопригнічення. Зазвичай, це обговорюється з замовником на перших же зустрічах.

  • Енергоефективність зерносушарки

  Що більше зерна може обробити сушарка при спаленні 1 кубічного метра газу, то більше коштів ви заощаджуєте. Врахуйте також, що в різні пори року витрати палива можуть відрізнятися – взимку вони, звісно, будуть більшими.

  • Додаткова безпека

  Такі зернові культури, як соняшник і рапс, мають властивість легко займатися. Тому для роботи з ними варто обирати зерносушарки з пальниками закритого полум’я та додатковими бар’єрами від попадання пилу до вогню.

  В нагоді також стануть датчики перегріву. У випадку, якщо температура в зерносушарці вища за максимально допустиму, завдяки ним зерносушарка автоматично вимкнеться. В іншому випадку може зайнятися і зерно, і сушарка взагалі.

  • Якість матеріалу виготовлення

  Краще, якщо це буде європейська оцинкована сталь марки не нижче, ніж S350GD. При правильній експлуатації та обслуговуванні виготовлені з такого матеріалу сушарки пропрацюють щонайменше 10 років.

  • Наявність датчиків вхідного та вихідного рівня вологості зерна

  Точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачатимете зайве паливо та забезпечуватимете оптимальну кондиційність продукції на виході.

  • Можливість роботи на різних видах палива

  Далеко не до всіх зерносушарок можна підключити генератор на альтернативних видах палива (соломі, трісці, пелетах тощо) – через їх конструктивні особливості. А між тим для багатьох аграріїв – це важливе питання і гарна можливість економити в умовах високої вартості газу.

  Особливо популярними такі рішення можуть бути для невеликих фермерських господарств. Але в Україні вже є випадки, коли альтернативним паливом користуються великі холдинги.

  Наприклад, представники «Баришівської зернової компанії» розповідали, як вони використовують у якості палива кукурудзяні качани, які залишаються після обробки.

  • Зручність обслуговування сушарки

  Мається на увазі вільний доступ до вентиляторів, можливість очищення зерносушильного обладнання після сезону, швидка заміна коробів шахтної сушарки тощо.

  • Можливість модернізації обладнання

  В разі необхідності збільшення потужності діючого сушильного обладнання на елеваторі конструкція зерносушарки повинна дозволяти зробити це без повної заміни обладнання, за рахунок монтажу додаткових модулів. Це стане в нагоді аграріям, які розвивають своє підприємство і збільшують об’єми зберігання зерна.

  Потрібно більше інформації про шахтні зерносушарки? Ми підготували детальні статті:

  1. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
  2. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).
  3. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
  4. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
  5. Як елеватору отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для зерносушарки: покрокова інструкція (читати статтю).
  6. Сушарки KMZ запрацювали на трісці (читати статтю).

  Автор – Руслан Демчук, регіональний менеджер зі збуту KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, не схожу на інші, і за кожною обов’язково стоїть особиста історія фермера та його сім’ї. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся швидше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Глобальне розширення виробництва: на завод KMZ Industries переїздить обладнання елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд»

  Після об’єднання у квітні цього року KMZ Industries та елеваторного напрямку «Варіант Агро Буд» виробничі майданчики обох заводів поєднуються в єдине виробництво/ Докладніше

  ЕФЕКТИВНІСТЬ ШАХТНОЇ ЗЕРНОСУШАРКИ

  Забезпечення відповідної якості зневоднення зерна потребує вправного використання наявної сировини та обладнання. Зменшення втрат та витрат, або раціональне використання ресурсів, – це не гасло, це підґрунтя сталого розвитку підприємства. Докладніше

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ТА ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ОБЛАДНАННЯ НА ЕЛЕВАТОРІ

  У цій статті докладно розглянемо, як відпрацьовує система автоматизації елеваторів від KMZ Industries за другим завданням – в аварійних та передаварійних ситуаціях. Докладніше

  DANUBE OIL COMPANY SRL

  Для нового олійнопресового заводу в Молдові KMZ Industries виготовила та змонтувала силоси. Докладніше

  Досвід екплуатації фермерським господарством

  Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Докладніше

  Ірина Редченко: «Якщо все зроблено правильно і довіряєш колегам – брати на себе відповідальність нескладно»

  Спілкуємося з керівницею технічного відділу Іриною Володимирівною Редченко в рамках проєкту «Обличчя заводу»/ Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: