Проектування елеватора | KMZ Industries

Проектування елеватора

Основоположним етапом будівництва нового елеватора є проектування. А його якість буде безпосередньо впливати на ефективність виробничої експлуатації вашого майбутнього зерносховища. Із чого почати, що обов’язково врахувати і як поетапно виглядає ідеальне проектування.

 1. Перший етап – техніко-економічний розрахунок для невеликого зерносховища і техніко-економічне обґрунтування – для великого елеваторного комплексу. Простіше кажучи, бізнес-план. На жаль, цим пунктом часто нехтують, особливо ті, хто будує своє перше зерносховище. Не забувайте:  елеватор – це об’єкт комерційної нерухомості, і для власника в першу чергу важлива окупність його інвестицій.
 2. Після створення бізнес-плану розробляється базова концепція елеватора, основною складовою якої є технологія – будь-яке будівництво має ґрунтуватися саме на майбутніх технологічних процесах. Прописуються необхідні потужності зберігання, транспортного обладнання, сушіння, сепараторів та ін., кількість маршрутів, завальних ям, багатокультурність елеватора, скільки повинно працювати паралельних маршрутів, планується залізничне або автовідвантаження та багато ін. Розробка технології – живий процес, і цілком нормально, що в ході проектування вона може коригуватися, уточнюватися і доповнюватися.
 3. Далі необхідно визначитися із місцем. Перед тим як оформити земельну ділянку для будівництва зерносховища, грамотний власник майбутнього елеватора обов’язково проведе інженерні та геологічні вишукування, щоб визначити наявність і віддаленість комунікацій (газ, вода, каналізація, електрика), а головне – особливості ґрунту. Без «геології», на якій часто намагаються зекономити, на вигляд приваблива ділянка може піднести сюрприз у вигляді, наприклад, пучинистих ґрунтів і в майбутньому звести нанівець всі будівництво або призвести до проектування і будівництва недостатньо міцного фундаменту – потенційної причини руйнування силосів.
 4. Після того як провели вишукування і визначилися з місцем будівництва, в регіональних органах містобудування та архітектури потрібно отримати «Містобудівні умови та обмеження». Розробляються вони на основі містобудівного розрахунку, який готує проектна організація. На якому етапі підключати проектну організацію, вирішувати вам. Але чим раніше це буде зроблено (в ідеалі – ще на етапі інженерно-геологічних вишукувань), тим менше помилок буде допущено.
 5. Від класу наслідків, до якого належить ваш об’єкт (значні, середні і незначні), залежить, наскільки складним буде шлях отримання Дозволу на будівництво та введення об’єкта в експлуатацію. Як тільки ви отримали такий дозвіл, можна починати будівництво.

 

 Поради досвідченого елеваторника:

 1. Ще до початку основного будівництва ви можете отримати Дозвіл на виконання підготовчих робіт – коли, наприклад, основний проект ще проходить експертизу – і вже починати розчищати майданчик, огороджувати ділянку парканом, встановлювати крани. Адже чим швидше завершиться будівництво і об’єкт буде введено в експлуатацію – тим швидше окупляться ваші інвестиції.
 2. Купувати елеваторне обладнання краще, коли повністю затверджений проект. Оскільки до затвердження, в процесі розробки, в технологію часто вносяться зміни, і вже придбане обладнання доводиться перебудовувати з їх урахуванням. 

 

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

 1. Як зекономити на проектуванні та монтажі елеватора? (читати статтю).
 2. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
 3. Який елеватор вам потрібен? Короткий тест із відповідями (читати статтю).
 4. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
 5. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
 6. Елеватор як додатковий спосіб заробітку (читати статтю).
 7. Будуємо елеватор: як вибрати оптимальну «банку» (читати статтю).
 8. Щоб не повторилося, або ще раз про падіння силосів (читати статтю).
 9. Що відбувається в силосі? Знати, щоб захистити (читати статтю).
 10. Автоматизація та централізація технологій – перспективи елеваторної галузі України (читати статтю).
 11. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
 12. Автоматизуй або… (читати статтю).
 13. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
 14. Ера діджиталізації (читати статтю).
 15. Багаторівнева діджиталізація (читати статтю).
 16. Із пункту А до пункту Б (читати статтю).
 17. Вибір норії: аби економія не стала фатальною (читати статтю).
 18. Вибір норії: на що звернути увагу (читати статтю).
 19. Обираємо норії: список дієвих порад (читати статтю).
 20. Зазираючи в «шахту» (читати статтю).
 21. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
 22. Лайфхаки з вибору зерносушарок (читати статтю).

 

Немає часу читати? Залиште E-mail:

Прокрутити до верху

Натисніть «Подобається», щоб читати
KMZ Industries у Facebook