Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Рекуперація

    31.07.2020

    Що таке рекуперація тепла в зерносушарці?

    Рекуперації тепла в зерносушарці представляє собою систему, в якій повітря, що надходить в зерносушарку, попередньо нагрівається теплим зерном в процесі його охолодження.
    Частина такого відпрацьованого повітря з найменшим вмістом вологи разом із повітрям після охолодження подаються через вентилятор в камеру гарячого повітря для повторного використання.

    Для зниження витрати палива. Завдяки рекуперації агента сушіння буде потрібно менше енергії для нагрівання суміші «нового» холодного повітря і повторно поданого теплого. Так забезпечується додаткова економія: зерносушарки з рекуперацією тепла використовують на 30% менше палива порівняно із зерносушарками без рекуперації тепла.

    • Частина відпрацьованого гарячого повітря з найменшим вмістом вологи і повітря після охолодження подаються через вентилятор в камеру гарячого повітря для повторного використання.
    • До 30% знижується витрата палива порівняно із зерносушарками без рекуперації.
    • Повітря в камеру гарячого повітря подається, минаючи газовий пальник. Це забезпечує пожежобезпечність.
    Зерносушилка Brice-Baker c рекуперацией

    Повітря навколишнього середовища

    Повітря, нагріте пальником

    Повітря, нагріте пальником, змішане з повітрям рекуперації

    Повітря, відпрацьоване, насичене паром

    Повітря рекуперації для повторного використання

    У яких зерносушарках може застосовуватися система рекуперації тепла?

    Системи рекуперації тепла застосовні тільки в поточних зерносушарках*: в обладнанні такого типу під час процесу сушіння зерна завжди є частина вже сухого зерна, яке охолоджується потоком холодного повітря із навколишнього середовища. Холодне повітря, проходячи через зерно, охолоджує його, але саме в цей же час нагрівається і стає теплим. А рекуперація, як уже було зазначено, – розумне використання цього теплого повітря в процесі сушіння зерна.

    *Поточні зерносушарки – це такий тип зерносушарок, в які зерно завантажується, просушується і відвантажується в потоковому режимі, що дозволяє швидко працювати з великими партіями зерна. Це найпродуктивніші сушарки, саме їх в першу чергу використовують на великих елеваторах.

    Активна і пасивна рекуперація. Яка краще?

    За пасивної рекуперації повітря через зону охолодження проходить без допомоги вентилятора. Такі системи менш ефективні, оскільки не так добре охолоджують зерно. Щоб поліпшити охолодження, виробники роблять зону охолодження більшого обсягу, але попри це, ефект, на жаль, великою мірою залежить виключно від температури навколишнього середовища.

    У системах активної рекуперації тепла охолодження зерна здійснюється окремим, спеціально призначеним для цього вентилятором рекуперації тепла (він же – вентилятор системи охолодження). Такий вентилятор примусово збільшує обсяг повітря, що проходить через зону охолодження. Це більш надійне і ефективне рішення, яке не тільки підвищує економічність сушіння зерна, а й гарантує ефективність системи охолодження продукції. Такою системою активної рекуперації тепла за бажанням замовника оснащується будь-яка зерносушарка з модельного ряду Brice-Baker.

    Поради досвідченого елеваторника

    1. Якщо плануєте сушити кукурудзу в холодний період року, обов’язково запитайте у виробника про наявність системи активної рекуперації в зерносушарці.

    Зерносушарки із системою активної рекуперації тепла дуже популярні серед елеваторників. Особливо вони користуються авторитетом у аграріїв, які мають справу із сушінням високотемпературних культур, зокрема фуражної кукурудзи. Таку кукурудзу сушать на екстремально високих температурах, при цьому сушіння, як правило, припадає на холодну пору року, часто навіть коли на вулиці «мінус». Це, по-перше, вимагає більших витрат палива на підігрів повітря. По-друге, замерзле зерно доводиться довше обдувати гарячим повітрям – що теж не кращим чином позначається на показниках витрати палива. Тому рекуперація в такій ситуації стає для елеваторника просто «рятувальним кругом» в справі економії палива, щоб сушіння, як то кажуть, не стала «золотим».

    1. Особливо ефективна система активної рекуперації тепла для сушінні на газу – тут вдається досягти найбільшої економії.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Тримайте зерно холодним! (читати статтю).
    2. Безперервним потоком (читати статтю).
    3. Сім разів підготуй, а раз висуши, або як правильно обробити і зберегти збіжжя з підвищеною вологістю (читати статтю).
    4. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
    5. Обережно, зерно! Декілька корисних порад зі збереження (читати статтю).
    6. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).
    7. Фермерський елеватор: чим відрізняється від лінійного та як можна зменшити його вартість? (читати статтю).

    Автор – Светлана Ларионова, менеджер по связям с общественностью KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    ОЧІКУЄМО, ЩО НАСТУПНОГО РОКУ БУДЕ БАГАТО ПРОЄКТІВ ПЕРЕВАНТАЖУВАЛЬНИХ ТЕРМІНАЛІВ НА ЗАХІДНИХ КОРДОНАХ

    Коментар Бориса Рибачука, заступника генерального директора з розвитку KMZ Industries, про загальні темпи будівництва елеваторів у 2022 році в Україні, результати роботи компанії та плани на 2023 рік. Докладніше

    Унікальний стрічковий транспортер для зерна

    Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

    Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

    Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше


    УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ: ТЕРМІНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗЕРНА В МЕТАЛЕВИХ СИЛОСАХ

    Маємо силос та систему аерації в справному стані, які попередньо прибрані та знезаражені. В зерні позбулися сміттєвої домішки. Зерно зневоднено відповідно до інструкцій. Скільки воно може зберігатися за таких умов? Докладніше

    ЗАВЕРШИЛИ МАСШТАБНИЙ РЕМОНТ ЕЛЕВАТОРА ДЛЯ ЗАМОВНИКА

    Силоси по зберіганню зернової продукції, що постраждали внаслідок російського обстрілу, тепер відновлені й приймають продукцію на об’єкті. Докладніше

    ГОСПОДАРСЬКИЙ ПІДХІД

    Елеваторні господарства, навіть попри умови повномасштабної війни, вкладають у розвиток і модернізацію підприємств. Докладніше

    Сушарки на альтернативі

    Зерносушарки на альтернативі стають все більш популярними. 40% наших клієнтів вже обрали сушарки з теплогенератором. Серед них – СФГ «Юлія» що на Черкащині. Директор господарства Отенія Микола поділився досвідом експлуатації такої сушарки. Докладніше

    МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

    За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: