Завантаження

    UA

    Азбука елеватора
    Азбука елеватора

    Як сушити кукурудзу, особливості сушіння кукурудзи у порівнянні з іншими культурами

    02.08.2019

    Сьогодні розповімо вам 5 порад, як сушити кукурудзу, та які особливості цієї культури впливають на процес сушіння.

    Особливості кукурудзи, що впливають на процес сушіння

    • Кукурудза порівняно з іншими культурами має низьку вологовіддачу. Питома поверхня випаровування зерна кукурудзи удвічі менша, ніж зерна пшениці, – щільна оболонка ускладнює процес випаровування.
    • Слід також зауважити, що інтенсивність вологообміну зерна різних сортів кукурудзи неоднакова, оскільки залежить від розмірів зернин, їх форми, фізичної будови, хімічного складу.
    • Врахуймо також досить тривалий сезон збирання цієї культури та надходження на елеватори партій зерна з різних полів та від різних фермерів. Отже, зазвичай отримуємо кукурудзу різної якості та вологості.

    Як сушити, враховуючи ці особливості, аби зберегти без втрат прийняте зерно?

    1. Обробляйте вологе зерно протягом перших 4 годин.

    Волога зернова маса кукурудзи потребує особливого контролю і регулювання температурного режиму. При 30 °С відбувається посилення природного випаровування вологості, а при 38 °С настає період бродіння, збільшується ризик ураження грибковими захворюваннями. За подальшого зростання температури зерно темніє і з’являється характерний солодовий запах. Саме тому не бажано, щоб зібрана перезволожена кукурудза тривалий час (іноді він обраховується годинами) лежала на току і на сонці чи взагалі купою.

    2. Сушіть партіями.

    Так ви уникнете пересушування чи навпаки – недосушування зерна із різною вологістю. Залежно від обсягів бажано мати 2–6 бункерів-накопичувачів, щоб на певний час завантажувати кукурудзу для формування партій перед сушінням.

    3. Приділіть увагу попередньому очищенню.

    При виборі очисної машини важливо, щоб вона ефективно працювала із вологим зерном та мала аспіраційну колонку. Найкраще підійде сепаратор барабанного типу, наприклад, сепаратор КБС.

    4. Забезпечте рівномірність й ощадність сушіння.

    Чим вища початкова вологість зерна, тим більш щадним за температурою теплоносія і тривалістю за часом повинен бути процес сушіння.

    Якщо швидкість і температура процесу перевищують рекомендовані значення, кукурудзяні зерна можуть розтріскатися і втратити здатність до транспортування. Нагрівання зерна кукурудзи в рухомому шарі на шахтних сушарках допускається до 50 °С, температура теплоносія не вище 130 °С і 110 °С при сушінні кукурудзи відповідно для переробки та зберігання.

    При більш високій температурі сушіння (понад 60 °С) відбувається окислення жиру, в якому розчинена велика кількість вітамінів і біологічно активних речовин, а отже, знижується якість і поживна цінність зерна.

    Швидке охолодження висушеної партії підсилює ризик розтріскування. Знизити ймовірність до мінімальних значень можна, дотримуючись низької швидкості сушіння кукурудзи (не більше 10% в годину) з наступним охолодженням у силосах з вентилюванням від 2 до 4 днів.

    5. Обирайте автоматизацію.

    Автоматизована зерносушарка, а саме такою є зерносушарка Brice-Baker, оснащена високоточними вологомірами вхідної та вихідної вологості. Ви знатимете показники вологості на вході, зможете задати точні параметри сушіння, забезпечуючи таким чином оптимальну кондиційність зерна на виході – ті самі 14,5% вологості. До того ж, такі датчики допомагають економити: точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачаєте зайве паливо.

    Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

    1. Тримайте зерно холодним! (читати статтю).
    2. Неперервним потоком (читати статтю).
    3. Сім раз підготуй, а раз висуши, або як правильно обробити і зберегти збіжжя з підвищеною вологістю (читати статтю).
    4. Q&A: Що треба знати про зерносушарки шахтного типу (читати статтю).
    5. Обережно, зерно! Декілька корисних порад зі збереження (читати статтю).
    6. Автоматизована зерносушарка: чому варто платити більше, переваги та особливості (читати статтю).

    Автор – Владислав Переходько, керівник регіонального представництва KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

    ПОПУЛЯРНЕ

    Розширили потужності елеватора на Полтавщині більш як на 10 тис. тонн зберігання

    Завершуємо монтажні роботи на елеваторному комплексі в Полтавській області, де встановили два силоси лінійки Brice-Baker загальною місткістю 13200 м³ Докладніше

    Тримаємо обраний курс на експорт: здійснили комплексне постачання елеваторного обладнання в Румунію

    Тепер українські аграрії можуть отримати страхове покриття за зовсім невеликий, у порівнянні з лімітом відшкодування, платіж Докладніше

    Нарешті власникам елеваторів доступне страхування від воєнних ризиків

    Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

    Виконали заміну корпусу шротового силосу іноземного виробництва без зупинки виробничої лінії

    Завдання, яке було поставлено перед монтажниками, інженерно-технічними та технічними фахівцями виходило за межі стандартного Докладніше

    Автоматизація елеваторів: просто про складне

    Системи автоматизації елеваторів зазвичай виконують функцію «підказки та попередження». Підказка допомагає оператору швидко орієнтуватися та приймати рішення, а попередження запобігає травматизму персоналу та виходу обладнання з ладу. Програма або блокує неправильні дії, або попереджає оператора – виводить відповідні підказки на монітор Докладніше

    Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

    Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

    Докладніше

    Нюанси монтажу фермерського елеватора

    Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries розповідає про нюанси монтажу елеватора. Докладніше
    СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

    ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
    ВТІЛЕНО В СВІТІ

    Поділитися:
    Відправити посилання
    на цю сторінку: