Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Металеві силоси – сучасна технологія зберігання зерна

  05.03.2019

  Металевим силосам віддають перевагу не тільки великі та середні агрохолдинги. Фермери з невеликим банком землі також тяжіють до новацій і в якості свого першого зерносховища обирають силоси.

  Існують два види металевих силосів:

  Силоси з конусним дном

  Мають обмеження по ємності від 11 до 1,5 тис. тонн. Їх в основному використовують для короткострокового зберігання, а також в таких технологічних операціях: для авто- і залізничного відвантаження, як оперативну ємність до і після сушіння зерна, як ємність для зберігання зернових відходів. Підходять вони як для традиційних, так і для нішевих культур.

  Силоси з плоским дном

  Такі силоси використовуються для тривалого зберігання зернових. Іноді їх також можна використовувати і для короткострокового зберігання, наприклад, як ємність накопичення в точках перевантаження зернових на залізничних шляхах.

  6 переваг металевих силосів порівняно з іншими способами зберігання

  Економія площі

  Досягається за рахунок вертикального розташування, при цьому силос дозволяє зберігати значні обсяги сировини. Для порівняння: на території, необхідній для будівництва підлогового складу для зберігання 5,5 тис. тонн зерна, можна розмістити три металевих силоси загальною місткістю зберігання 15 тис. тонн.

  Контроль параметрів зберігання зерна

  Наявність комунікацій для збереження якості продукції: контролю температури і вологості, вентиляції.Порівняно з іншими наявними на сьогодні способами зберігання зерна тут існує найменший ризик втратити зерно через несприятливі біохімічні та мікробіологічні процеси.

  Захист від шкідників

  Особливість конструкції силосу передбачає надійний захист від птахів, гризунів і комах, які доставляють чимало клопоту аграріям. А додатковий функціонал дозволяє проводити дезінфекцію та знищувати шкідників. А це ще одна умова забезпечення якості продукції.

  Висока опірність природним стихіям

  Структура сталі гнучка, тому металеві силоси надійні в разі сейсмічних рухів або землетрусу, стійкі до несприятливого впливу атмосферних чинників.

  Можливість автоматизації технологічних процесів

  На автоматизованому елеваторі все відбувається згідно заздалегідь вибудуваного ідеального технологічного ланцюга, яким керує програма. Це дозволяє уникнути змішування продукції різних сортів і класів, витрат на техніку і робочу силу для ручного вивантаження (як це відбувається в підлоговому складі), залежності від людського фактора і можливих махінацій. А власник може контролювати роботу автоматизованого елеватора в режимі онлайн з будь-якої точки світу, де є інтернет.

  Сертифікація

  В основі сертифікації HACCP, обов’язкової тепер для всіх зерносховищ, – повний контроль над процесом виробництва: від надходження продукту до виїзду його з підприємства. Забезпечити його здатна лише автоматизація, повноцінно реалізувати яку можна тільки на сучасному елеваторі з металевими силосами.Для підлогового складу, наприклад, отримання сертифікату для дозволу на експорт, неможливе.

  Поради досвідченого елеваторника

  Порада №1. Порівняйте експлуатаційні витрати

  Якщо обираєте між металевим силосом і складом підлогового зберігання, і на користь другого свідчить деяка різниця в ціні, додайте до неї не тільки експлуатаційні витрати.

  • Робоча сила і техніка для ручного розвантаження.
  • Постійний ремонт підлог, пошкоджених гризунами і паливно-горючими матеріалами від вантажної техніки.
  • Відновлення пошкоджених через сніг та вітер конструкцій.

  І головне:

  • неможливість вчасно виявити осередки самозігрівання,
  • повторні витрати на перевантаження великих обсягів продукції в таких ситуаціях
  • і ймовірність зниження якості врожаю аж до його повної втрати.

  У результаті «економія», яку дає підлоговий склад, виглядатиме досить сумнівною.

  Порада №2. Розгляньте варіанти використання

  Силоси ефективні не тільки для традиційних зернових. Зерносховища з конусним дном можна використовувати і для тривалого зберігання нішевих культур, наприклад, гірчиці, пивоварного ячменю; а також шроту.

  Шрот зберігають в конусних силосах із кутом нахилу 62 і 65 градусів, щоб забезпечити безперешкодне висипання продукту, а також обладнують їх спеціальними зачисними шнеками.

  Порада №3. Рахуйте гроші

  Пам’ятайте про головну причину, яка спонукає зберігати зерно: можливість отримати за нього набагато більшу ціну, продаючи не в сезон збору врожаю, а на зростанні динаміки ринку. Саме тому доцільно обирати сучасні рішення, обладнані всім необхідним для збереження якості продукції, а значить, і вашого прибутку.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Як зекономити на проектуванні та монтажі елеватора (читати статтю).
  2. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  3. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  4. Будуємо елеватор: як вибрати оптимальну “банку” (читати статтю).
  5. Який елеватор вам потрібен? Короткий тест із відповідями (читати статтю).
  6. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  7. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
  8. Автоматизуй або… (читати статтю).
  9. NEW Сучасний силос VS підлогове сховище: хто переможе в битві технологій зберігання зерна? (читати статтю).

  Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Повністю автоматизований відбір проб працює на двох елеваторах в Україні

  Система була розроблена і реалізована спеціалістами департаменту автоматизації KMZ Industries. Докладніше

  Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

  Випробування нової норії потужністю 175 т/год пройшли успішно

  Це вже друга норія, яка була розроблена спеціалістами технічного відділу нашого підприємства з початку повномасштабної війни, протестована та додана до нової продуктової лінійки транспортного обладнання, виготовлюваного KMZ Industries. Особливий акцент при розробці фахівці робили на ощадність в роботі із зерном. Докладніше

  Цього року певний обсяг кукурудзи не був своєчасно зібраний – і культура зимувала в полі. Чи є безпечним таке зерно? На що слід звернути увагу фермерам?

  Про досвід відновлення пошкоджених внаслідок війни елеваторів

  Спеціалісти, зокрема, радять власникам починати процес з ретельної фіксації збитків і наводять відповідні нормативні документи Докладніше

  ЕЛЕВАТОР НА ЛЬВІВЩИНІ

  У Львівській області розришено елеватор найбільшим силосом в лінійці Variant Agro Build. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Елеваторний комплекс ТОВ «Ім. Шевченка», що у Чернігівській області укомплектовано елеваторним обладнанням лінійки Variant Agro Build.
  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  USAID оголосила про нову програму: співфінансуватимуть проєкти з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур

  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: