Завантаження

  UA

  Азбука елеватора
  Азбука елеватора

  Металеві силоси – сучасна технологія зберігання зерна

  05.03.2019

  Металевим силосам віддають перевагу не тільки великі та середні агрохолдинги. Фермери з невеликим банком землі також тяжіють до новацій і в якості свого першого зерносховища обирають силоси.

  Існують два види металевих силосів:

  Силоси з конусним дном

  Мають обмеження по ємності від 11 до 1,5 тис. тонн. Їх в основному використовують для короткострокового зберігання, а також в таких технологічних операціях: для авто- і залізничного відвантаження, як оперативну ємність до і після сушіння зерна, як ємність для зберігання зернових відходів. Підходять вони як для традиційних, так і для нішевих культур.

  Силоси з плоским дном

  Такі силоси використовуються для тривалого зберігання зернових. Іноді їх також можна використовувати і для короткострокового зберігання, наприклад, як ємність накопичення в точках перевантаження зернових на залізничних шляхах.

  6 переваг металевих силосів порівняно з іншими способами зберігання

  Економія площі

  Досягається за рахунок вертикального розташування, при цьому силос дозволяє зберігати значні обсяги сировини. Для порівняння: на території, необхідній для будівництва підлогового складу для зберігання 5,5 тис. тонн зерна, можна розмістити три металевих силоси загальною місткістю зберігання 15 тис. тонн.

  Контроль параметрів зберігання зерна

  Наявність комунікацій для збереження якості продукції: контролю температури і вологості, вентиляції.Порівняно з іншими наявними на сьогодні способами зберігання зерна тут існує найменший ризик втратити зерно через несприятливі біохімічні та мікробіологічні процеси.

  Захист від шкідників

  Особливість конструкції силосу передбачає надійний захист від птахів, гризунів і комах, які доставляють чимало клопоту аграріям. А додатковий функціонал дозволяє проводити дезінфекцію та знищувати шкідників. А це ще одна умова забезпечення якості продукції.

  Висока опірність природним стихіям

  Структура сталі гнучка, тому металеві силоси надійні в разі сейсмічних рухів або землетрусу, стійкі до несприятливого впливу атмосферних чинників.

  Можливість автоматизації технологічних процесів

  На автоматизованому елеваторі все відбувається згідно заздалегідь вибудуваного ідеального технологічного ланцюга, яким керує програма. Це дозволяє уникнути змішування продукції різних сортів і класів, витрат на техніку і робочу силу для ручного вивантаження (як це відбувається в підлоговому складі), залежності від людського фактора і можливих махінацій. А власник може контролювати роботу автоматизованого елеватора в режимі онлайн з будь-якої точки світу, де є інтернет.

  Сертифікація

  В основі сертифікації HACCP, обов’язкової тепер для всіх зерносховищ, – повний контроль над процесом виробництва: від надходження продукту до виїзду його з підприємства. Забезпечити його здатна лише автоматизація, повноцінно реалізувати яку можна тільки на сучасному елеваторі з металевими силосами.Для підлогового складу, наприклад, отримання сертифікату для дозволу на експорт, неможливе.

  Поради досвідченого елеваторника

  Порада №1. Порівняйте експлуатаційні витрати

  Якщо обираєте між металевим силосом і складом підлогового зберігання, і на користь другого свідчить деяка різниця в ціні, додайте до неї не тільки експлуатаційні витрати.

  • Робоча сила і техніка для ручного розвантаження.
  • Постійний ремонт підлог, пошкоджених гризунами і паливно-горючими матеріалами від вантажної техніки.
  • Відновлення пошкоджених через сніг та вітер конструкцій.

  І головне:

  • неможливість вчасно виявити осередки самозігрівання,
  • повторні витрати на перевантаження великих обсягів продукції в таких ситуаціях
  • і ймовірність зниження якості врожаю аж до його повної втрати.

  У результаті «економія», яку дає підлоговий склад, виглядатиме досить сумнівною.

  Порада №2. Розгляньте варіанти використання

  Силоси ефективні не тільки для традиційних зернових. Зерносховища з конусним дном можна використовувати і для тривалого зберігання нішевих культур, наприклад, гірчиці, пивоварного ячменю; а також шроту.

  Шрот зберігають в конусних силосах із кутом нахилу 62 і 65 градусів, щоб забезпечити безперешкодне висипання продукту, а також обладнують їх спеціальними зачисними шнеками.

  Порада №3. Рахуйте гроші

  Пам’ятайте про головну причину, яка спонукає зберігати зерно: можливість отримати за нього набагато більшу ціну, продаючи не в сезон збору врожаю, а на зростанні динаміки ринку. Саме тому доцільно обирати сучасні рішення, обладнані всім необхідним для збереження якості продукції, а значить, і вашого прибутку.

  Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

  1. Як зекономити на проектуванні та монтажі елеватора (читати статтю).
  2. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
  3. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
  4. Будуємо елеватор: як вибрати оптимальну “банку” (читати статтю).
  5. Який елеватор вам потрібен? Короткий тест із відповідями (читати статтю).
  6. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
  7. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
  8. Автоматизуй або… (читати статтю).
  9. NEW Сучасний силос VS підлогове сховище: хто переможе в битві технологій зберігання зерна? (читати статтю).

  Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

  ПОПУЛЯРНЕ

  Хліб-Агро

  Кожне господарство має свою унікальну історію, несхожу на інші, і за кожною обов'язково стоїть особиста історія фермера та його родини. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся скоріше «всупереч», ніж «завдяки». Докладніше

  Унікальний стрічковий транспортер для зерна

  Нещодавно KMZ Industries представив ринку ще одну свою нову розробку – унікальний стрічковий транспортер для зерна (або стрічковий конвейєр) закритого типу. Докладніше

  Аналітична довідка про зерновий ринок та стан потужностей для зберігання зерна в Україні

  Огляд включає: дані про врожай 2021-2022, експорт за період від початку повномасштабної війни, дані по держпідтримці та міжнародним інвестиціям. А також – втрати елеваторних потужностей по регіонах України, аналіз збитків та ключових наслідки російської агресії на українське довкілля. І зрештою – прогноз по відновленню та необхідному обсягу інвестицій в агросферу України. Докладніше

  ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМАТИЗАЦІЇ KMZ INDUSTRIES УСПІШНО РЕАЛІЗУВАВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЄКТ

  Наші спеціалісти автоматизували зерносушарку для одного із замовників в Чернігівській області. Докладніше

  ЧОМУ СИЛОСИ З ОДНАКОВОЮ ЄМНІСТЮ ВАЖАТЬ ПО-РІЗНОМУ?

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу. Докладніше

  САМБІРСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

  Елеватор на Львівщині було розширено обладнанням виробництва KMZ Industries. Докладніше

  Чернігівський елеватор з Донецьким корінням

  Про зведення 60 000 елеватора «з нуля», про будівництво біогазового заводу, про втрату потужностей на тимчасово окупованих територіях та релокацію до Чернігівщини розповідає власник елеватора Євгеній Іщенко-Гіллер. Докладніше

  МАЄМО ДОПОМАГАТИ АГРАРІЯМ ОПЕРАТИВНО ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ З НЕСТАЧЕЮ ЕЛЕВАТОРНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

  За розрахунками аналітиків KSE, морська блокада вже обійшлася українським аграріям в 11,9 млрд дол. Це найбільша стаття втрат агропромислового комплексу за період великої війни. Детальна аналітика з коментарями KMZ Industries і замовника нашого заводу Докладніше
  СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

  ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
  ВТІЛЕНО В СВІТІ

  Поділитися:
  Відправити посилання
  на цю сторінку: