Завантаження
Азбука елеватора
Азбука елеватора

Металеві силоси – сучасна технологія зберігання зерна

05.03.2019

Металевим силосам віддають перевагу не тільки великі та середні агрохолдинги. Фермери з невеликим банком землі також тяжіють до новацій і в якості свого першого зерносховища обирають силоси.

Існують два види металевих силосів:

Силоси з конусним дном

Мають обмеження по ємності від 11 до 1,5 тис. тонн. Їх в основному використовують для короткострокового зберігання, а також в таких технологічних операціях: для авто- і залізничного відвантаження, як оперативну ємність до і після сушіння зерна, як ємність для зберігання зернових відходів. Підходять вони як для традиційних, так і для нішевих культур.

Силоси з плоским дном

Такі силоси використовуються для тривалого зберігання зернових. Іноді їх також можна використовувати і для короткострокового зберігання, наприклад, як ємність накопичення в точках перевантаження зернових на залізничних шляхах.

6 переваг металевих силосів порівняно з іншими способами зберігання

Економія площі

Досягається за рахунок вертикального розташування, при цьому силос дозволяє зберігати значні обсяги сировини. Для порівняння: на території, необхідній для будівництва підлогового складу для зберігання 5,5 тис. тонн зерна, можна розмістити три металевих силоси загальною місткістю зберігання 15 тис. тонн.

Контроль параметрів зберігання зерна

Наявність комунікацій для збереження якості продукції: контролю температури і вологості, вентиляції.Порівняно з іншими наявними на сьогодні способами зберігання зерна тут існує найменший ризик втратити зерно через несприятливі біохімічні та мікробіологічні процеси.

Захист від шкідників

Особливість конструкції силосу передбачає надійний захист від птахів, гризунів і комах, які доставляють чимало клопоту аграріям. А додатковий функціонал дозволяє проводити дезінфекцію та знищувати шкідників. А це ще одна умова забезпечення якості продукції.

Висока опірність природним стихіям

Структура сталі гнучка, тому металеві силоси надійні в разі сейсмічних рухів або землетрусу, стійкі до несприятливого впливу атмосферних чинників.

Можливість автоматизації технологічних процесів

На автоматизованому елеваторі все відбувається згідно заздалегідь вибудуваного ідеального технологічного ланцюга, яким керує програма. Це дозволяє уникнути змішування продукції різних сортів і класів, витрат на техніку і робочу силу для ручного вивантаження (як це відбувається в підлоговому складі), залежності від людського фактора і можливих махінацій. А власник може контролювати роботу автоматизованого елеватора в режимі онлайн з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Сертифікація

В основі сертифікації HACCP, обов’язкової тепер для всіх зерносховищ, – повний контроль над процесом виробництва: від надходження продукту до виїзду його з підприємства. Забезпечити його здатна лише автоматизація, повноцінно реалізувати яку можна тільки на сучасному елеваторі з металевими силосами.Для підлогового складу, наприклад, отримання сертифікату для дозволу на експорт, неможливе.

Поради досвідченого елеваторника

Порада №1. Порівняйте експлуатаційні витрати

Якщо обираєте між металевим силосом і складом підлогового зберігання, і на користь другого свідчить деяка різниця в ціні, додайте до неї не тільки експлуатаційні витрати.

 • Робоча сила і техніка для ручного розвантаження.
 • Постійний ремонт підлог, пошкоджених гризунами і паливно-горючими матеріалами від вантажної техніки.
 • Відновлення пошкоджених через сніг та вітер конструкцій.

І головне:

 • неможливість вчасно виявити осередки самозігрівання,
 • повторні витрати на перевантаження великих обсягів продукції в таких ситуаціях
 • і ймовірність зниження якості врожаю аж до його повної втрати.

У результаті «економія», яку дає підлоговий склад, виглядатиме досить сумнівною.

Порада №2. Розгляньте варіанти використання

Силоси ефективні не тільки для традиційних зернових. Зерносховища з конусним дном можна використовувати і для тривалого зберігання нішевих культур, наприклад, гірчиці, пивоварного ячменю; а також шроту.

Шрот зберігають в конусних силосах із кутом нахилу 62 і 65 градусів, щоб забезпечити безперешкодне висипання продукту, а також обладнують їх спеціальними зачисними шнеками.

Порада №3. Рахуйте гроші

Пам’ятайте про головну причину, яка спонукає зберігати зерно: можливість отримати за нього набагато більшу ціну, продаючи не в сезон збору врожаю, а на зростанні динаміки ринку. Саме тому доцільно обирати сучасні рішення, обладнані всім необхідним для збереження якості продукції, а значить, і вашого прибутку.

Потрібно більше інформації? Ми підготували детальні статті:

 1. Як зекономити на проектуванні та монтажі елеватора (читати статтю).
 2. Будуємо власний фермерський елеватор – як уникнути помилок (читати статтю).
 3. Елеваторна революція: проектуємо та збираємо хатку для зерна правильно (читати статтю).
 4. Будуємо елеватор: як вибрати оптимальну “банку” (читати статтю).
 5. Який елеватор вам потрібен? Короткий тест із відповідями (читати статтю).
 6. Як побудувати найкращий елеватор для господарства (читати статтю).
 7. Прозорий елеватор: як виглядає розумна оптимізація (читати статтю).
 8. Автоматизуй або… (читати статтю).
 9. NEW Сучасний силос VS підлогове сховище: хто переможе в битві технологій зберігання зерна? (читати статтю).

Автор – Світлана Ларіонова, менеджер зі зв’язків з громадськістю KMZ Industries (Facebook, Linkedin)

ПОПУЛЯРНЕ

KMZ INDUSTRIES ОГОЛОШУЄ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЮ РАДНИЦЕЮ КОЛИШНЮ ТОП-МЕНЕДЖЕРКУ AGI

KMZ Industries – провідний український виробник рішень для зберігання та обробки зерна – оголошує про призначення Вікторії Умін на посаду Стратегічної радниці. Докладніше

Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші

Курс на енергоефективність: нові транспортери та норії KMZ Industries знайшли своїх перших покупців

Розроблено та випробувано нові лінійки ланцюгових транспортерів та норій продуктивністю 100 та 175 т/год. Докладніше

«АГРО ГРАНТИ»: відтепер інформація про актуальні гранти та фінансові програми для агро в одному Telegram-каналі

Ефективність служби головного інженера можна визначити за кількістю проблем, що виникають саме в незручний час: коли обладнання працює з продуктом

Про важливість служби головного інженера та про необхідні заходи, які дозволяють запобігти проблемам на елеваторі, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук. Докладніше

Ключові імпортери елеваторного обладнання KMZ Industries – з найближчих країн

Найбільшу частку в експорті обладнання KMZ Industries має Румунія

Докладніше

Синергія | KMZ Industries

Синергія між виробництвом, командою та аграріями є основою успіху кожного у цьому переліку. Разом ми створюємо нові можливості для розвитку галузей та сприяємо розбудові України. Об'єднуємо зусилля та допомагаємо один одному реагувати на нові виклики та змінні обставини. Докладніше

НОТАТКИ З ПЕРЕДЗАЯВОЧНОГО ВЕБІНАРУ USAID АГРО ПРО ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПОТУЖНОСТЕЙ З ДОРОБКИ, СУШІННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА

USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна. Ось що треба знати перед тим, як подати заявку на участь у конкурсі та збільшити свої шанси на отримання гранту. Докладніше
СВІТОВИЙ ВИРОБНИК

ПОНАД 5000 ПРОЄКТІВ
ВТІЛЕНО В СВІТІ

Поділитися:
Відправити посилання
на цю сторінку: